niedziela, 22 lutego 2015

Liebster Blog Award #4


Zauważyłem, że w tym roku podobnie jak w poprzednim, miesiąc luty to czas nominacji i zabawy w Liebster Blog Award. :) W tamtym roku nominowany byłem łącznie trzy razy, a teraz jest to czwarty raz w mojej karierze blogowej i jednocześnie pierwszy raz w roku 2015. Nominację otrzymałem od Łajki92 z bloga Dziwny Świat, za co serdecznie dziękuję i niniejszym na nominację odpowiadam. :) Jeśli macie ochotę zobaczyć, co było w poprzednich moich nominacjach to możecie kliknąć w link do etykiety - podlinkowane są do niej wszystkie dotychczasowe odpowiedzi.

W sumie trochę mi ta nominacja jak gwiazdka z nieba spadła - dopiero co wróciłem z pięciodniowego pobytu na "urlopie" w rodzinnym mieście, podczas którego nie miałem czasu ani na odpoczynek, ani tym bardziej na czytanie, więc jestem w ciemnym kącie. Dopiero dziś pogrążę się w lekturze, a i tak jutro i pojutrze czeka mnie jakieś 13 godzin pracy dziennie a środę i czwartek spędzę na nadrabianiu zaległości. Luty bardzo źle wyjdzie więc pod kątem czytelnictwa (oraz finansowym, hajs z nadgodzin poszedł na przeklętą uszczelkę pokrywy zaworów, dwa filtry związane z instalacją gazową i świece zapłonowe, czemu nie robią samochodów, w które nie trzeba nic wkładać), co mnie niezmiernie smuci. Nie chciałbym jednak żadnego przestoju na blogu, dlatego fajnie, że LBA wpadło. :) Dzięki Łajka!Poniżej przedstawiam zadane mi pytania:

1. Czy lubisz czasami pobyć sam/sama ze sobą?
2. Czy pragnąłeś/pragnęłaś kiedyś spotkać się ze swoim idolem?
3. Lubisz opowiadania science fiction?
4. Czy zgadzasz się z cytatem Jima Morrisona:
Przyjaciel to ktoś, kto daje ci totalną swobodę bycia sobą?
5. Jaki jest Twój stosunek do obecnego świata?
6. Jeśli miałbyś/miałabyś opisać jeden dzień z Twojego życia w formie opowiadania, jakiby on nosił tytuł i co by przedstawiał (w skrócie)?
7. Czy zgadzasz się ze stwierdzeniem, że wiek nie jest przeszkodą dla świetności artysty (obojętnego, czy to muzyk, czy aktor, czy malarz)?
8. Gdybyś miał/miała okazję wrócić jeden raz w czasy dzieciństwa, co byś poświęcił/poświęciła?
9. Wierzysz w ukryte znaczenia snów?
10. Czy uważasz, że Polska traci swoją polskość?
11. Jaki utwór z dzieciństwa (z kreskówki lub radia) wywołuje u Ciebie uśmiech na twarzy?

Całkiem ciekawe pytania, dlatego postaram się też ciekawie na nie odpowiedzieć. :) Let's go!

1. Czy lubisz czasami pobyć sam/sama ze sobą?

Jasne i to bardzo. Ogólnie jestem introwertykiem, dlatego bardzo cenię sobie chwile samotności. Nie mam wielkich problemów z życiem w stadzie, jednak najlepiej "ładuję baterie" właśnie w samotności, bez konieczności słuchania innych osób czy w ogóle znoszenia ich towarzystwa. Jeśli nie samotnie to tylko w gronie sprawdzonych, starych znajomych, a najlepiej malutkiej grupki przyjaciół.

2. Czy pragnąłeś/pragnęłaś kiedyś spotkać się ze swoim idolem?

Bo to raz czy dwa! Może wstyd się przyznać, ale kiedy miałem fazę na Avril Lavigne to pragnąłem bardzo zostać jej perkusistą i jeździć z nią w trasy. :P Co prawda było to wiele lat temu, kiedy pojęcie "idola" było bardzo luźno związane z jego prawdziwym znaczeniem, jednak nie zmienia to faktu, że często miewałem takie pragnienia.

3. Lubisz opowiadania science fiction?

Lubię, nawet bardzo. Rzadko mam okazję czytać, gdyż mimo wszystko wolę fantastykę niż czyste sci-fi, ale nie pogardzę dobrym, futurystycznym opowiadaniem czy powieścią.

4. Czy zgadzasz się z cytatem Jima Morrisona:
Przyjaciel to ktoś, kto daje ci totalną swobodę bycia sobą?

W pełni się z tym zgodzę, gdyż przyjaciel nie powinien w żaden sposób ograniczać tego, jakim człowiek jest. Owszem, jeśli schodzi na zła drogę to powinien kopnąć w zadek i nie pieścić się, powiedzieć to co powinien powiedzieć, a nie to co chcę usłyszeć, jednak nie powinien próbować mnie zmienić. Albo się człowieka lubi takim jakim jest, albo się go nie lubi i wtedy się przenosi do innej piaskownicy.

 5. Jaki jest Twój stosunek do obecnego świata?

Pytanie bardzo złożone i problematyczne. W sumie mógłbym cały esej na jego podstawie napisać, jednak oszczędzę Wam wall of text. Wszystko w tym przypadku zależy od tego, na co zwracam uwagę - nie potrafię jednoznacznie określić stosunku do całego świata, zwłaszcza że nie znam nawet 10% całości. Wiem mniej więcej co się dzieje w Polsce i jak to wygląda, z opowiadać znajomych mogę wywnioskować jak świat wygląda w niektórych krajach zachodu, jednak cała reszta to tylko medialna papka. Albo prawdziwa albo fałszywa. Ciężko mi więc oceniać cały świat, jego wygląd, to co się w nim dzieje, jak funkcjonuje i co mam o nim całym myśleć. Staram się za mocno nie skupiać na całym świecie, mimo że śledzę jednocześnie wydarzenia i ogólnie staram się być człowiekiem świadomym. Nie potrafię jednak jednoznacznie się ustosunkować do tego pytania, gdyż uważam, że zwyczajnie nie da się określić stosunku do świata w kilku słowach.

6. Jeśli miałbyś/miałabyś opisać jeden dzień z Twojego życia w formie opowiadania, jakiby on nosił tytuł i co by przedstawiał (w skrócie)?

Tytuł byłby największym problemem. Mógłbym chcieć sparafrazować nazwę starego sitcomu "Zwariowany świat Malcolma", ewentualnie "The Walking Dead", gdybym opisywał akurat dzień wizyt w urzędach. Jeśli miałby to być przeciętny dzień to nie byłby zbyt ciekawy - ot, praca, praca i jeszcze raz praca. Do tego trochę rozrywki niskich lotów, jakiś film, nowinki ze świata IT i może trochę grzebania w systemie dla odstresowania. W sumie kasowa produkcja by z tego nie wyszła. :)

7. Czy zgadzasz się ze stwierdzeniem, że wiek nie jest przeszkodą dla świetności artysty (obojętnego, czy to muzyk, czy aktor, czy malarz)?

Tak, nieważne ile lat ma artysta, ważne żeby wkładał całą duszę i serce w to co robi. Jeśli ma talent i ogromne chęci to w każdym wieku da radę.Wystarczy spojrzeć na Christophera Lee, który świetnie spełnia się w roli muzyka. :)

8. Gdybyś miał/miała okazję wrócić jeden raz w czasy dzieciństwa, co byś poświęcił/poświęciła?

Swój czas. 

9. Wierzysz w ukryte znaczenia snów?

Nie, chociaż nawet niektórzy naukowcy doszukują się jakichś powiązań. Jestem raczej sceptyczny w stosunku do zjawisk paranormalnych oraz parapsychicznych umiejętności, a sny uważam za zwykłe narkotyczne wizje, które produkuje nasz mózg w trakcie odpoczynku stymulowanego odpowiednimi substancjami.

10. Czy uważasz, że Polska traci swoją polskość?

Wiele na to wskazuje. Niestety wygląda na to, że niewiele na to możemy poradzić. Polskość w pewnym sensie już jest całkowicie tracona, nie tylko przez dużą popularność krajów zachodu czy kosmopolityczne podejście obywateli, bo to można spotkać w każdym kraju. Niestety powoli zabijana jest rodzima, polska myśl biznesowa, tłamszone są w zarodku polskie pomysły a lansowana zagraniczna moda, zagraniczne koncerny, zagraniczne pomysły i zagraniczni ludzie, którzy mają w Polsce dużo łatwiej niż przeciętny Polak.

11. Jaki utwór z dzieciństwa (z kreskówki lub radia) wywołuje u Ciebie uśmiech na twarzy?

Intro Dragon Ball Z! Do tej pory uwielbiam sobie czasem przesłuchać. Oprócz tego intro do Gumisiów, tekstu nigdy nie zapomnę. :)

To by było na tyle jeśli chodzi o odpowiedzi. Nad pytaniami zbyt długo nie myślałem, także proszę o nie bicie mnie, jeśli wydadzą się Wam banalne. :)

1. Dlaczego według Ciebie warto czytać książki?
2. Kuchnię jakiego kraju/regionu lubisz najbardziej?
3. Czy uważasz się za osobę tolerancyjną?
4. Czy według Ciebie warto czekać na miłość czy lepiej samemu jej poszukać?
5. Czy miewasz czasem chwilę zwątpienia w sens tego, co robisz?
6. Co wolisz: nieśmiertelność czy nieskończone bogactwo?
7. Planowałeś/aś kiedykolwiek przejść z blogiem na domenę .pl? Jeśli tak lub już masz domenę .pl to co Cię skłoniło/skłoni do jej wykupienia?
8. Rodzina, honor, kariera, przyjaźń, wiara, zdrowie - ustaw w porządku od najważniejszego dla Ciebie do najmniej ważnego.
9. Jak według Ciebie będzie wyglądać Twoja przyszłość?
10. Jaki jest Twój ulubiony gatunek/rodzaj czekolady?

Oto pytania, a o odpowiedź na nie proszę następujące blogi:

Czworgiem Oczu - oboje!
Kamil czyta książki
Subiektywnie o książkach
Book Me
Literacka Fantazja

No, myślę że piątka w zupełności wystarczy, żeby za mocno nie porozkręcać. :)

12 komentarzy:

 1. Ciekawe są Twoje odpowiedzi. Mam nadzieję, że sprawiłam Ci niespodziankę nominacją, bo właśnie o to chodziło ;D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No niespodzianka była, na pewno się nie spodziewałem nominacji. :P

   Usuń
 2. Je**łam xDDD
  DRAGON BALL FOREVER!
  I już jesteś ziom :D
  odpowiedziałabym identycznie... no może z tą różnicą, że nie wyszczególniałabym wersji. Po prostu DB :P
  Mózg Informatyczny i już! trzeba Cię wypróbować :P znasz się na statywach do mikrofonów? I słuchawek bezprzewodowych do telefonów? I istnieją zewnętrzne karty graficzne, które mogłabym sobie podpiąć pod swojego lapsa? :D i czemu mój laps dochodzi w "temp 1 i temp 2 do 84C+ a Core 1 i Core 2 do 80? :p I kiedy latopy zaczynają się jarać? :D przy jakiej temp :P to tyle xD ha! nominejszen! zabieram się :D ino nie wiem czy dziś skońćze :P

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie znam się na statywach i słuchawkach, istnieją chociaż szału nie robią (interfejs USB nie należy do najszybszych jeśli chodzi o komunikację), wysoka temperatura procka na lapku może między innymi oznaczać zużycie pasty termoprzewodzącej między prockiem a radiatorem oraz uwalony w kurzu wiatraczek i przestrzeń międzyżeberkowa radiatora (w jakichś 80% przypadków) a jak sobie temperatury dojdą do 100*C to teoretycznie komp się sam awaryjnie powinien wyłączyć. :P

   Usuń
  2. To mówisz istnieją magiczne grafiki które można podpiąć? "inczłesting" :D bo znalazłam zarąbistą gre, ale ona nie posiada wsparcia dla kart z Intela, które ja niestety posiadam -.- i wściekłą jestem... komp cudo, grafika wszystko wali... no ale mniejsza...
   listonosz przyszedł dziś. REALLY? :D hahahahaha masz pomysły chłopie, ale zarąbiste :D dołączył do moich pozostałych przyjaciół na biurku :)
   a tu masz - wywiązałam się
   http://literackafantazja.blogspot.com/2015/02/liebster-blog-award-10.html

   Usuń
 3. Uwielbiam Dragon Balla!! Jakiś czas temu zaczęłam go oglądać od nowa i jestem nim tak samo zafascynowana jak za dzieciaka :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Dziękuję:) Czuję się kopnięta przez zaszczyt:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Dzięki za nominację, jeśli znajdę czas, to odpowiem na pytania.

  OdpowiedzUsuń
 6. Czy tylko mi Twoje odpowiedzi wyświetlają się na czarno? :>

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie tylko Tobie, gdzieś mi się po drodze pokiełbasił kod HTML, klasycznie blogger lepiej wie jak ja chce sformatować swój wpis i wsadza z kosmosu wzięte style...

   Usuń
 7. Tego... Ekhm. Minęło sto lat, ale odpowiedzieliśmy!
  http://czworgiem-oczu.blogspot.com/2015/08/liebster-blog-award-6.html

  OdpowiedzUsuń