poniedziałek, 26 października 2015

Marry Kiss Cliff TAG

Źródło: Cynamon Katie Books
Cześć i czołem! Dzisiaj mamy taki tam śmieszny TAG - Marry Kiss Cliff! :) Do zabawy zaprosiła mnie KittyAilla z bloga Biblioteczka Ciekawych Książek - dzięki! Nie będzie kombinatoryki, nie będzie głębokich odpowiedzi, zastanawiania się nad sensem życia. Nie poznacie również dodatkowych informacji o mojej skromnej osobie. Poznacie jednak mój stosunek do niektórych żeńskich postaci występujących w różnych książkach. :)

W dużym skrócie na czym polega TAG: jest sobie kilka rund, w tym przypadku pięć. W każdej z rund losujemy trzy postacie przeciwnej nam płci, które wcześniej spisaliśmy sobie gdzieś na kartce albo w jakimś pliku tekstowym. Można się łatwo domyślić, że w moim przypadku będzie to łącznie piętnaście bohaterek. W każdej rundzie spośród wylosowanych trzech postaci wybieramy:

 • którą chcemy zrzucić z klifu wprost do wzburzonego morza,
 • którą sobie cmokniemy (i zapomnimy :P),
 • którą poślubimy.

Ja do losowania użyłem generatora liczb pseudolosowych online, znajdującego się pod tym adresem. Mogłem sobie ustawić losowanie trzech liczb jednocześnie z podanego przedziału. Schody zaczęły się po odrzuceniu już wylosowanych kobitek, ale rozwiązałem to braniem najbliższej liczby o wyższej wartości (w przypadku piętnastki całość zapętlała się od początku). Wyjątkowo nie mogłem ukraść obrazka autorce. :( Ukradłem więc znalezionemu w internecie blogowi Cynamon Katie Books - mam nadzieję, że jego autorka, jeśli tu trafi, nie będzie miała mi tego za złe! :)

Oto moje wybory piętnastu postaci:

 1. Daenerys Targaryen - “Pieśń Lodu i Ognia”
 2. Margaery Tyrell - “Starcie królów”
 3. Brenda - “Ametysta 7 Wymiar”
 4. Maura Isles - cały cykl Tess Gerritsen
 5. Lessa - cykl “Jeźdźcy Smoków z Pern”
 6. Dolores Umbridge - “Harry Potter”
 7. Triss Merigold - “Krew Elfów”
 8. Holly Kennedy - “P.S. Kocham Cię”
 9. Laura Castellano - “Doktorzy”
 10. Achaja - cykl “Achaja”
 11. Georgia Mason - “Przegląd Końca Świata”
 12. Anna Karenina - “Anna Karenina”
 13. Hermiona Granger - “Harry Potter”
 14. Ligia - “Quo Vadis”
 15. Elena Gilbert - “Pamiętniki Wampirów”


Rozpoczynamy więc rundy!

ROUND 1


Mamy więc do wyboru Dolores Umbridge, Triss Merigold oraz Holly Kennedy. Wybór bardzo prosty!

Marry: Triss Merigold
Kiss: Holly Kennedy
Cliff: Dolores Umbridge

Komentować chyba nawet nie trzeba. :) Dolores by mogła sobie całą wieczność lecieć, Holly jest w moim mniemaniu zbyt rozmemłana a Triss to jednak Triss. :)


ROUND 2


W tej rundzie wypadły: Brenda, Laura Castellano oraz Anna Karenina. Jak poprzednia runda była trywialna, tak tutaj nie wiadomo jak wybrać - czego bym nie zrobił, będzie źle... Jakiegoś wyboru jednak dokonać trzeba, dlatego po wszelkich za i przeciw:

Marry: Brenda
Kiss: Laura Castellano
Cliff: Anna Karenina

Żal mi trochę Annę zrzucać, ale koniec końców i tak dobrze jej historia się nie skończyła... Laura jest trochę zbyt niestabilna emocjonalnie (chociaż fajna), za to z Brendą byłaby niezła zabawa przez całe życie!


ROUND 3


Jak na razie udało się bez powtórzeń o dziwo, dlatego po prostu przepiszę te pozycje: Lessa, Georgia Mason oraz Ligia. Kompletnie bez sensu zestawienie, nie ma kogo tu zrzucać...

Marry: Georgia Mason
Kiss: Lessa
Cliff: Ligia

Zaskoczenie ze zrzuceniem pewnie? :) Cóż, wybór "mniejszego zła". W sumie Ligia była taka trochę bezpłciowa, nie to co pozostałe kandydatki. Miałem duży dylemat czy wybrać zombiaki czy smoki, ale chyba jednak z Georgią byłoby stabilniej - Lessa miewa za duże humorki a i tak by trzeba było uważać na inne spiżowe.


ROUND 4


I stało się wreszcie - trzeba przesuwać się w prawo i to jeszcze podwójnie - po wykorzystanej dziewiątce jest dyszka, a dyszka jest też tutaj, więc wchodzi nam trzynastka (niestety nie "Trzynastaka" z House MD :P). W rezultacie mamy następujące postacie: Margaery Tyrell, Achaja oraz Hermiona Granger. Dość prosty wybór, jeśli się zna te bohaterki! :)

Marry: Hermiona Granger
Kiss: Achaja
Cliff: Margaery Tyrell

Wszystko dotyczy oczywiście książek, a w książce Margaery nie była wcale taka fajna i sprytna jak w serialu, wręcz przeciwnie. Właśnie dlatego ją wyrzucam, bo jest jedynie propozycją matrymonialną. Najchętniej "Marry" bym przydzielił Achai, ale niestety z nią trochę jak z carycą Katarzyną - nigdy nie wiadomo czy się nagle nie pójdzie na szafot. Hermiona jest najbezpieczniejszą opcją i wcale nie taką głupią - w sensie dosłownym i przenośnym. :)


ROUND 5

Nie będę nawet wklejał nic, ponieważ zostały tylko trzy bohaterki i są nimi: Daenerys Targaryen, Maura Isles oraz Elena Gilbert.

Marry: Maura Isles
Kiss: Daenerys Targaryen
Cliff: Elena Gilbert

Książkowa Elena jest... Jest kompletnie szara, nijaka, nieszczęśliwa, nieszczęsna i w ogóle. Zdecydowanie morze. Dany również różni się nieco w książce i serialu - w książce niestety nie doszedłem tak daleko, dlatego dostanie ostrożnego cmoka, natomiast Królowa Śmierci będzie miała pecha, bo na dłużej przy niej zostanie ktoś żywy. :)

To by było na tyle - pośmiejcie się albo powkurzajcie na moje wybory, nie dajcie mi żyć w komentarzach! :D

6 komentarzy:

 1. O tak ;) Sama poślubiłabym Hermionę, a Dolores wyrzuciłabym w przepaść bez dna ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niech spada do końca świata i siedem dni dłużej!

   Usuń
 2. Widząc listę postaci, już domyślałam się, które z nich są wybrane jako te do odstrzału. :D Byłam pewna, że Umbridge i Elena spadną - pierwsza, bo wredna, druga, bo nudna. :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wybierałem te, które mi przychodziły do głowy. :D Niestety jakieś "źle zapamiętane" też się pojawiają i dość szybko człowiekowi kojarzą. :P Z Dolores nie było problemu, ale Eleny nie byłbym taki pewny - jakby się trafiła np. z Dolores to by nie spadła. :P

   Usuń
 3. Ja tam nie znam połowy postaci :D Ale na pewno wpadnę na Twój ślub z Triss i Hermioną :D A to porównanie do carycy Katarzyny :D Nie czytałam, ale hm, już widzę, że bohaterka jest w stylu tych, które lubię xD
  Dzięki za odpowiedzi! :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Achaja to jedna z klasyk literatury fantasy z naszego polskiego podwórka, którą serdecznie polecam! Nie miałem okazji jeszcze czytać ostatnich tomów, ale tę pierwszą Achaję wspominam bardzo dobrze. :P

   Usuń