środa, 7 października 2015

Na ekranie Linkowanie #6

Tak, wiem, całkiem niedawno był poprzedni post z cyklu "Na ekranie Linkowanie", ale się dość szybko uzbierała u mnie kolejna porcja ciekawych linków! Jak wiadomo nie samymi książkami żyje człowiek, ale nawyk czytania zostaje! Sam jeśli akurat nie czytam to lubię sobie poczytać. :) Z tego powodu będę się starał dostarczać Wam jak największą liczbę artykułów do ogarnięcia! Kto wie, co tam ciekawego znajdziecie i co może się Wam przydać...

Dzisiaj będzie kompletny misz-masz. Trochę o bezpieczeństwie komputerowym, trochę o wspomnieniach z lat 80. i 90. XX wieku. Do tego garść informacji o blogowaniu przygotowanych przez Dominikę z bloga Maialis, parę słów o telefonach z androidem i o tym, ile można zarobić na jednej fotografii. Na koniec dorzucam ciekawy "kalkulator wyborczy", który można potraktować jako fajną zabawkę albo wskazówkę, która partia swoim programem najbardziej współgra z naszymi poglądami - oczywiście zero politycznej propagandy! Kilka pytań i porównanie, ot co!

1. Jak walczyć z Cryptolockerem i innymi przypadkami ransomware’u? - Niebezpiecznik pokazuje w jaki sposób uwolnić się od niektórych cryptolockerów, jeśli uda się nam je złapać. Przydatne, warte zapisania na czarną godzinę!

2. Ile Polak musi pracować na nowego iPhone'a - porównanie zarobków krajów europejskich na bazie zakupu iPhone'a - może i niekoniecznie rzetelne, ale ciekawe.

3. Kibicowanie firmom technologicznym przypomina to ze świata piłkarskiego - parę słów o wojnach "PC vs konsola" czy "nVidia vs Radeon".

4. 10 prawd o blogowaniu - Maialis przypomina o tych mniej pozytywnych aspektach blogowania, które należy brać zawsze pod uwagę - zwłaszcza jeśli dopiero planuje się założenie swojego bloga. :)

5. 7 trików, które powinien znać każdy użytkownik Androida - może nie wszystkich trzeba się kurczowo trzymać, ale warto jednak wziąć je pod uwagę.

6. Dzieciństwo w latach 80′ i 90′ - garść wspomnień starszego pokolenia.

7. Jedno zdjęcie stockowe zarobiło 900 tys. dolarów - o tym ile pieniędzy można zarobić za pomocą pasywnego dochodu pochodzącego z udostępniania zdjęcia stockowego.

8. Barometr wyborczy - wspomniany już kalkulator pokazujący zgodność poglądów z programem i postulatami konkretnej partii startującej w wyborach parlamentarnych 2015.

7 komentarzy:

 1. Wpis o blogowaniu przeczytam na pewno:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Jak ja lubię te Twoje linki ;) Będzie co czytać do porannej kawy.

  OdpowiedzUsuń

 3. Link 2 - jesteśmy w czarnej dupie i dołku finansowym. Normalne. Aż mi tyłek ściska, że nie stać mnie na iphone'a po 30 godzinach..
  Link 4 - przeczytałem z ciekawości dla świadomości, chociaż sam nie zapoznawałem się z podobnymi punktami przed zakładaniem.
  Link 5 - Android to mój pierszwy i ostatni system z jakim się spotkałem i używam do dziś. Po drodze miałem przez chwilę Windowsa, ale to nie dla mnie.
  Link 6 - jestem dzieckiem lat 90' i to były piękne czasy. Zgadzam się z autorem. Fajne był ostatnie akcje, m. in. Biedronki, ze wznowieniem niektórych produktów. Guma Turbo rządzi!
  Link 7 - bardzo dobrze znam te zdjęcie, bo jest często wykorzystywane do motywacji w sporcie. Szczyt góry lodowej, ten nad wodą, jest opisane jako wyniki i efekty działania/pracy, to wszystko pod spodem to wszystkie elementy, jakie przyczyniły się do tego: praca, dieta, poświęcenie,nerwy, czas itp. itd. Świetne zdjęcie.

  OdpowiedzUsuń
 4. Zdecydowanie zainteresował mnie temat - Dzieciństwo w latach 80′ i 90′. To moje klimaty i moje wspomnienia!

  OdpowiedzUsuń
 5. Na link pod numerem 2 aż boję się wchodzić! :) Ale za to z chęcią przeczytam szósteczkę! ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. 10 prawd o blogowaniu - świetny i jakże prawdziwy tekst.
  Dzieciństwo w latach 80' i 90' - czasem chciałabym się cofnąć do tych lat, chociaż na jakiś czas. :)

  Otagowałam Cię w nowej wersji tagu "Albo, Albo". :) Będzie mi niezwykle miło, jeśli przyłączysz się do zabawy: http://zaczytana-dolina.blogspot.com/2015/10/albo-albo-20-tag.html

  OdpowiedzUsuń