piątek, 13 listopada 2015

Na ekranie Linkowanie #8

Taki dzisiaj leniwy piątek trzynastego - aż się prosi o ostrożne podejście do wszystkiego. :) Dzisiaj zaczyna się weekend - drugi w listopadzie, jeśli nie będziemy liczyć pojedynczej niedzieli Wszystkich Świętych. Idealny to czas na małe co niego do poczytania, kiedy najdzie książkowa niemoc. Zwłaszcza, że tematów się trochę uzbierało i to bardzo ciekawych! Jeśli więc macie chwilę czasu wolnego i lubicie ciekawostki, to zapraszam serdecznie! Możecie poczytać dzisiaj, możecie w weekend, ale równie dobrze możecie poczytać kiedy tylko chcecie!

Dzisiaj będzie parę słów o przydatnych dla bloggera narzędziach, sporo ciekawostek o filmach oraz nieco naukowych ciekawostek. Różnorodność tematów jest duża, więc mam nadzieję, że dla każdego znajdzie się coś miłego. :) Zauważcie jak szybko tym razem uzbierały się dobre tematy - jest to już drugi odcinek z cyklu "Na ekranie Linkowanie" w tym miesiącu! A nikt nie powiedział, że musi to być ostatnie wydanie w listopadzie... :)

1. PPB(K): 7 przydatnych blogowych narzędzi (nie tylko dla początkujących) - ponownie zapraszam do Dominiki, u której znajdziecie znane i mniej znane, ale przydatne narzędzia, które przydadzą się każdemu bloggerowi!

2. Podniósł płace minimalne pracownikom, teraz jego firma zarabia dwa razy więcej - słyszeliście o firmie Gravity Paymensts? Być może obyła się Wam o uszy po tym, jak jej CEO zrezygnował z części swoich zarobków, aby podnieść płace pracownikom. Oto wyniki tego ruchu sprzed paru miesięcy.

3. Wolność linkowania w UE jest zagrożona - ostrzega europosłanka - istotna informacja dla wszystkich bloggerów.

4. Podglądaj polską rodzinę w internecie, 24h/dobę - w planach są dodatkowe kamery, łącznie z kamerą w okularach - rodzina z Poznania pozwala się oglądać cały czas.

5. Największe twardzielki kina akcji - że niby tylko faceci to chodzące maszyny do zabijania? No niekoniecznie, przynajmniej w filmach!

6. Widzenie u zwierząt - trochę naukowego contentu, z którego dowiecie się jak działa narząd wzroku u niektórych zwierząt. 

7. Film o Wiedźminie: Bagiński i Platige Image łączą siły z Hollywood - zapewne już każdy wie, ale gdyby jednak ktoś nie wiedział... :)

8. Filmy kinowe o genialnych naukowcach (matematycy/fizycy), które warto obejrzeć! - i znowu o filmach oraz o nauce; jeśli chcecie obejrzeć dobre kino o naukowcach to w tym zestawieniu znajdziecie coś dla siebie.

6 komentarzy:

 1. O tym podglądaniu dzisiaj widziałam reportaż. Tragedia...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Można powiedzieć, że jest to wyższy poziom niszczenia dzieciom życia.

   Usuń
 2. Zainteresowały mnie te filmy o geniuszach :) A co do drugiego linku... żeby tak i moja szefowa wpadła na taki pomysł :P ehhh :P

  OdpowiedzUsuń
 3. Hahahaha. :D Dzikowskich już wyłączyli. Szkoooooda. :C Lubiłam se popaczać. :D
  Prawo nie równe dla wszystkich. Bo tym "mamusiom i tatusiom" co to milion zdjęć dziecka, podczas kąpieli z tym i owym na wierzchu, dodają na fejsbuczka, to nikt jazd i łamania prawa nie zarzuca. A dla mnie to też przegięcie w pewnym sensie. :P Dlatego nie mam zdjęć swojego dziecka na fejsbuczku. ^^

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A potem zdziwienie jakim cudem policja zabezpieczyła dyski pedofilów ze zdjęciami dzieci takich udostępniających wszystko rodziców. :)

   Usuń