sobota, 28 listopada 2015

Na ekranie Linkowanie #9

Witajcie! Tym razem nie kazałem Wam zbyt długo czekać na nową porcję linków, chociaż nie będzie ich wiele. :) Jakoś tak ciężko się je zbierało w tym miesiącu. Pewnie nie trafiałem po prostu na nic ciekawego, a i tak wszystkie serwisy żyły głównie formowaniem nowego rządu oraz politycznymi walkami. W związku z tym same do mnie ciekawostki nie trafiały, tylko czasem musiałem sam głęboko pokopać. Wiele z nich zresztą nie było w mojej opinii zbyt interesujące, aby się nimi podzielić, stąd też długi czas oczekiwania i mała liczba artykułów, którymi możecie umilić sobie weekend.

W dzisiejszym "odcinku" mam dla Was istny miks! Znajdą tutaj dla siebie coś ciekawego zarówno fani kina, jak i najnowszych technologii, zwolennicy i przeciwnicy modyfikacji ciała, fotografowie amatorzy i profesjonaliści! Niby niewiele linków, ale różnorodność spora, dzięki czemu dla każdego znajdzie się coś dobrego. Zapraszam!

1. Fotografowanie smartfonem – zasady, na które warto zwrócić uwagę. - może World Press Photo się nie zdobędzie, ale na pewno zrobi się o wiele lepsze ujęcia dzięki paru prostym sztuczkom.

2. Zapomnij o tatuażach! Wszczep pod skórę diody LED! - kilka słów o bardziej dekoracyjnych oraz użytkowych wszczepach podskórnych.

3. 20 najlepszych seriali XXI wieku - wielka kopalnia nowych seriali do oglądania tuż przed sesją zimową oraz zbliżającą się maturą!

4. Sklep internetowy zachęca klienta, aby ustawił kartę płatniczą przed kamerką. - jak z pozoru dobre chęci mogą doprowadzić do nadużyć osób trzecich, które z kolei mogą pozbawić nas pieniędzy, lektura bardzo polecana dla każdego.

5. Twórcy adblockera znów przed sądem. Tym razem chodzi o Blockr. - parę słów o absurdach, do jakich doprowadza niektóre duże serwisy chęć zarobku.

6. Cyfrowy atlas Imperium Rzymskiego. - tak, tego dobrego, starego Imperium Rzymskiego. :)

7. Rozpoznacie klasyki kina akcji lat 90. po jednej scenie? - coś dla kinomaniaków, idealne na sobotnie popołudnie.

16 komentarzy:

 1. Z kinem nawet nie próbuję :D Za to poczytam sobie o tych kartach i adblocku :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dla użytkownika się nic nie zmieni, taka tam ciekawostka "prawna". :P

   Usuń
 2. Od 3 trzymam się z daleka, boję się jakbym tam zajrzała to moje ambitne plany skończenia pracy magisterskiej do końca roku poszłyby do lasu! :D

  OdpowiedzUsuń
 3. De diody pod skórą są okropne, czego to jeszcze ludzie nie wymyślą.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Są też tatuaże w oczach, ale to już starszy wynalazek. :P

   Usuń
 4. Najlepsze seriale - to coś dla mojego męża.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Aż taki zapaleniec? Może da sobie radę też z quizem z filmami. :P

   Usuń
 5. Fuj z tymi implantami. To już wolę tatuaże :] A z seriali to oglądałam tylko 3 :)
  I niestety poległam na filmach z lat 90-tych :P

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Może inny gatunek by lepiej poszedł? :P W końcu tutaj typowe kino akcji było... :D

   Usuń
 6. Nigdy nie zrozumiem wszczepiania sobie implantów w ręce czy głowę, jakie by one nie były. To już musi być jakiś wyższy poziom potrzeby bycia zauważonym...
  Ciekawy ten poradnik robienie zdjęć smartphonem. :)
  Seriale, to trzeba przyznać, weszły obecnie na wyższy poziom. Ja osobiście z tej listy oglądam tylko "The Knick", bardzo mi się podoba. :) "Grę o tron" zawiesiłam, bo wolę najpierw przeczytać książki.
  Filmy z lat 90 - często miałam problem z przypomnieniem sobie tytułu, chociaż wiedziała, o czym był dany film. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z jednym mają rację - za jakiś czas na pewno niektóre implanty będą miały praktyczne możliwości, które w wielu przypadkach będą się przydawały. Pytanie tylko jak one będą wyglądać, czy w ogóle będzie je widać i jaki wpływ na organizm będą miały. :P Zarówno inżynieria biotyczna jak i genetyczna to wciąż nowe i szybko rozwijające się dziedziny, które dążą do modyfikacji człowieka i "ulepszenia" procesu ewolucji.

   Usuń
 7. Z ogromną chęcią zapozna się z artykułem o fotografowaniu i serialach ^^ Ach, jak ja uwielbiam takie linkowe posty!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W takim razie polecam się na przyszłość. ^^

   Usuń
 8. Cyfrowy atlas Imperium Rzymskiego - świetny. Na pewno przyjrzę się temu bliżej. :)
  Z tymi diodami mnie rozwaliłeś...to jest moim zdaniem przesada.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na pewno ten atlas to gratka dla wielu osób. :) Co kto lubi - sam bym nie skorzystał, ale i tak uważam, że dość interesująca ciekawostka, jak się nasza technika rozwija i do czego są ludzie zdolni. :)

   Usuń