czwartek, 4 maja 2017

Co pod pióro w maju 2017?

Maj pięknie się zaczyna. Teoretycznie aż trzy dni spokoju i możliwości zagospodarowania swojego czasu w dosłownie dowolny sposób. W tym roku 1 maja wypadł w poniedziałek, co oznacza jeszcze większe możliwości, zwłaszcza dla osób pracujących! Można sobie wziąć raptem trzy dni urlopu i otrzymać w zamian aż 9 dni wolnego pod rząd! Aż się prosi, żeby chociaż część z tych dni wykorzystać na relaks przy książce. Ja niestety nie mam aż tak dobrze, drugiego maja zresztą idę do pracy, ale zamierzam pierwszy i trzeci dzień miesiąca wykorzystać jak się tylko da. Pod wieloma względami, w tym również czytelniczymi.

W tym miesiącu planuję trochę fantastyki, odrobinę nowości (jeśli tylko pewna przesyłka dojdzie) oraz odrobinę odświeżenia! Każdy więc - łącznie ze mną - powinien znaleźć w maju na moim blogu coś dla siebie! Oczywiście o ile wszystkie plany wyjdą i nic po drodze się nie zawali. Poprzedni miesiąc okazał się być pod względem zmian planów zaskakujący, chociaż w tym przypadku pozytywnie. Udało mi się przeczytać o wiele więcej niż początkowo miałem w planach! Nie planuję jednak zakładać większej ilości wolnego czasu w tym miesiącu, w końcu nie samą rozrywką żyje człowiek. A jak wyjdzie naprawdę, to się zobaczy w praniu.

Tymczasem przedstawiam kilka książek, których możecie się spodziewać na blogu w maju 2017 roku! Okładki pochodzą jak zwykle z portalu Lubimy Czytać.

Andrzej Ziemiański - "Pomnik Cesarzowej Achai - Tom I"
Andrzej Ziemiański - "Pomnik Cesarzowej Achai - Tom I"

Pierwszą trylogię pamiętam dosłownie jak przez mgłę, gdyż czytałem ją gdzieś w okolicach gimnazjum. Znaczy się grubo ponad 10 lat temu. Jakoś niedługo po tym, kiedy się pojawiły tomy. Pamiętam za to, że doskonale się przy tej lekturze bawiłem. Liczę na dokładnie to samo w przypadku "Pomnika". I tak, planuję oczywiście zaliczyć wszystkie tomy! :)
Thomas Arnold - "Anestezja"
Thomas Arnold - "Anestezja"

Już czytałem pierwsze wydanie "Anestezji", jednak planuję również przeczytać te odświeżone. W końcu autor naniósł trochę poprawek i sam jestem ciekaw czy je wyłapię. Niestety nie mam zbyt dobrej pamięci. Szybko po przeczytaniu książki wyparowują mi z głowy szczegóły i niuanse. Oczywiście pamiętam doskonale samą historię, jednak wiele mniejszych wydarzeń może okazać się dla mnie "nowymi". A przy okazji tak czy siak z wielką chęcią odświeżę sobie tę książkę. :)
Sarah J. Maas - "Imperium burz"
Sarah J. Maas - "Imperium burz"

Jak mógłbym przegapić piąty tom "Szklanego tronu", skoro poprzednie części tak bardzo mi się spodobały? :) Przedostatni tom zapewne zagęszcza akcję bardzo mocno, w każdym razie dokładnie to sugeruje tom poprzedni. Książka już zamówiona, teraz jedynie czekać na jej odbiór i można zacząć lekturę!
NIESPODZIANKA POCZTOWA

Prawdopodobnie dojdzie. Mam taką nadzieję. :) Nie chcę jednak przedwcześnie zdradzać cóż to będzie, dlatego ponownie robię użytek z mojego ładnego znaku zapytania. Jeśli jednak z jakiegoś powodu nie dojdzie/nie została wysłana, to kolejną niespodzianką będzie co znajdzie się na jej miejscu. Szczerze powiedziawszy to sam jeszcze od końca nie wiem. :)

0 komentarze:

Prześlij komentarz