niedziela, 4 czerwca 2017

Co pod pióro w czerwcu 2017?

Czerwiec jest szóstym miesiącem roku, a więc oznacza to, że zaraz będzie bliżej do 2018 jak dalej! Można powiedzieć, że jest to taki trochę magiczny miesiąc. Lato wybucha pełnią życia, dzieci i młodzież zaczynają swój odpoczynek od szkoły. Dużo się w czerwcu dzieje, a pogoda aż zachęca do spędzania czasu poza czterema murami domu. Dla każdego książkoholika nie ma znaczenia czy się czyta w mieszkaniu czy też pod słońcem. Ważne, żeby dobrze spędzić swój wolny czas, a książka to często towarzysz wielu podróży!

Sam też nie zamierzam rezygnować z tej przyjemności, a gdzie i w jakich okolicznościach będę czytał to już inna kwestia. Ciężka do przewidzenia. :) Mam jednak kilka książek w planach przed sobą, w tym ponownie niespodziankę! Mam nadzieję, że o wiele lepszą niż "Prokurator", którego miałem okazję ostatnio czytać dzięki uprzejmości Business & Culture. Ponownie nie będę szalał z planami - w końcu i tak może wyjść zupełnie inaczej. Te książki poniżej jednak chciałbym przeczytać w czerwcu i możecie się ich spodziewać na moim blogu. :)

Klasycznie wszystkie okładki pochodzą z serwisu Lubimy Czytać. :)

Andrzej Ziemiański - "Pomnik Cesarzowej Achai - Tom III"
Andrzej Ziemiański - "Pomnik Cesarzowej Achai - Tom III"

Trzeci tom, co do którego mam sporo oczekiwań. Pierwsze dwa mnie nie porwały, chociaż dały do zrozumienia, że coś się zacznie dziać. Coś konkretnego, świetnego i przede wszystkim na dużą skalę. Mam nadzieję, że ta książka tchnie trochę nowości i przede wszystkim akcji!
Stephen King - "Misery"

Ta akurat książka to pierwszy tom całej kolekcji, którą wydaje Prószyński i S-ka. Samego autora nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. "Misery" to historia pisarza, który trafił po wypadku do domu wielkiej fanki jego największego hitu - cyklu o Misery. Nie przewidział jednak tego, że jego życie może zamienić się w koszmar na skutek jednej, pisarskiej decyzji.
NIESPODZIANKA POCZTOWA

Tak, ponownie! I ponownie dzięki uprzejmości Business & Culture. Tym razem książka wygląda zdecydowanie na taką, jaką jest. Ponownie kryminał, jednak opis jednoznacznie wskazuje na dokładnie ten gatunek. Czy będzie to świetny tytuł, czy też niekoniecznie - mam nadzieję, że będę mógł się przekonać. Najpierw jednak książka musi do mnie dotrzeć... :)

0 komentarze:

Prześlij komentarz