sobota, 5 sierpnia 2017

Co pod pióro w sierpniu 2017?

Sierpień - drugi i ostatni miesiąc wakacji (nie licząc studentów, którzy mają jeszcze wrzesień przed sobą). Ciepłe lato, zapowiedź zbliżającej się jesieni. Wyjazdy nad morze, w góry, do innych krajów. Czas urlopów i ogólnego wypoczynku. Teoretycznie więc czas idealny na książki, jednak jak się okazuje w praktyce, podczas takiego odpoczywania brakuje wolnego czasu. Taki tam paradoks. Zwłaszcza wśród osób, które skończyły już wakacje i muszą brać urlop, żeby było nieco wolnego. Wraca się potem do pracy i człowiek się cieszy, że może sobie odpocząć wreszcie od tego urlopu. :) Patrząc po znajomych, którzy mają dzieci jest to już nie tylko założenie, ale również potwierdzone info!

Dla mnie sierpień to miesiąc jak każdy inny. Może z wyjątkiem nieco większego lenistwa. Oprócz tego do połowy miesiąca będą dostępne legendarne ptaszyska w Pokemon GO. Do tego planuję odwiedzin jedną z byłych stolic Polski, więc i czytelniczo może być słabiej. Zakładam więc standardowe trzy sztuki. Zapewne będą to głównie tytuły, które otrzymam jako egzemplarze recenzenckie. Oprócz tego perełka, która do mnie niedawno trafiła! Zresztą zobaczcie sami, co planuję przeczytać w sierpniu. :)

Okładki jak zwykle pochodzę z serwisu Lubimy Czytać.

"Illuminae" - Jay Kristoff, Amie Kaufman

Niezwykłe wydanie nieprzeciętnej książki. Stenogramy rozmów, fragmenty raportów, wywiady, kody źródłowe, opisy, plany, mapy. Brak zwykłego narratora. Wszystko jest jednym, wielkim raportem zdarzeń od chwili ataku na nielegalną kolonię. Początek wielkiej wojny. A w samym środku dwójka nastolatków. Mam nadzieję, że mnie porwie i będę chciał więcej takich książek! Kompletnie innych, nietypowych.
"Pomnik Cesarzowej Achai" Tom V - Andrzej Ziemiański

Ostatni tom cyklu opowiadającego historię, która wydarzyła się kilkaset lat po zakończeniu oryginalnej trylogii. Co prawda niezbyt mnie porywająca, ale jednak jak się coś rozpoczęło, to należy to skończyć. Zwłaszcza, że książki Andrzeja Ziemiańskiego są napisane w bardzo przyjemnym stylu. Pojedyncze historie z każdej książki są naprawdę świetne, tylko jakoś tak całokształt się skleić nie chce.
NIESPODZIANKA

Teoretycznie powinny do mnie dojść niebawe dwie książki, które swoją premierę będą miały w sierpniu. :) Oczywiście obie mają pierwszeństwo przed całą resztą! Mam nadzieję, że dojdą i będę mógł zaprezentować wręcz dwie niespodzianki. Uchylę rąbka tajemnicy - jedna z nich to częśc cyklu, który znajduje się już u mnie na blogu. :)

0 komentarze:

Prześlij komentarz