sobota, 4 czerwca 2022

Co pod pióro w czerwcu 2022?

Czerwiec będzie u mnie kolejnym miesiącem pod znakiem #tryscifi – czyli jeszcze więcej fantastyki naukowej! Pewnie cały kwartał tej samej odmiany gatunkowej kompletnie by mi się przejadł, więc te dwa miesiące zostały oszacowane wręcz idealnie. Później będę mógł wrócić do literatury non-fiction, której trochę mi zaczyna brakować. Dobry reportaż czy coś popularnonaukowego to dobra rzecz. Jednak to dopiero w lipcu, kiedy lato zacznie przygrzewać aż zbyt mocno!

W tym miesiącu chciałbym kontynuować rozpoczęte przygody, ale jednocześnie spróbować też czegoś nowego. W końcu o to chodzi w całej akcji, żeby pokazać jak największą liczbę tytułów oraz ich twórców! W maju skupiłem się głównie na polskich autorach oraz autorkach, co chciałbym kontynuować (zarówno w kolejnych częściach rozpoczętych cykli, jak i w ewentualnie nowych książkach). Cóż więc takiego zaplanowałem na czerwiec? Jak zwykle tylko garść tytułów!

Chyba nie będzie dla Was zaskoczeniem, jeśli napiszę, że okładki jak zawsze pochodzą z serwisu Lubimy Czytać?

„Distortion” – Cezary Zbierzchowski

To już kolejne moje spotkanie z tym autorem. W sumie znowu motywy wojenne, ale z nieco innej strony, niż „Holocaust F” – tym razem ze środka działań i perspektywy żołnierzy. Aż się nie mogę doczekać!

„Starość aksolotla” – Jacek Dukaj

Dacie wiarę, że jeszcze tego nie czytałem? A tu serial produkują, zaraz sam Dukaj grę chce wydać, a do tego mam nawet koszulkę z motywem „Starości aksolotla”. Skorzystam więc z okazji i się wezmę za ten tytuł, chociaż wiem, że opinie o nim są bardzo mieszane!

„Lewiatan” – Scott Westerfeld

Alternatywna historia połączona z nutą steampunku oraz powieścią przygodową? Biorę w ciemno! Zwłaszcza że opinie o tej książce są całkiem dobre, a leży mi ona już od dłuższego czasu na półce (kupiona za 9,90 zł!).Audiobooki

Skupię się głównie na przechodzeniu przez kolejne części rozpoczętych już cyklów! Dorzucę sobie na pewno kilka dodatkowych tytułów, jednak mogą one wyjść dopiero w praniu… W każdym razie takich audiobooków możecie się spodziewać na moim profilu instagramowym:

  1. „Głębia. Powrót” – Marcin Podlewski
  2. „Księżyce Monarchy” – Dariusz Domagalski
  3. „Paradyzja” – Janusz A. Zajdel
  4. „Cylinder van Troffa” – Janusz A. Zajdel


0 komentarze:

Prześlij komentarz