czwartek, 2 czerwca 2022

Podsumowanie maj 2022

Maj już za nami, a wakacje coraz bliżej! Słupek rtęci też zbliża się powoli ku górnej czapeczce termometru, co mnie osobiście nieco mniej cieszy. Jestem zimnnolubny i o wiele lepiej się czuję zimą, niż latem. Dlatego właśnie nie narzekam na pogodę od października aż do marca/kwietnia, chyba że napada ogromna ilość śniegu, którą muszę ściągać z auta… Jednak nie sposób nie docenić słońca i jego pozytywnego wpływu na samopoczucie, jak również możliwości czytania w plenerze, którą zapewnia!

Maj mnie przy okazji nie rozpieszczał ilością wolnego czasu (zwłaszcza w weekendy), ale głównie wpłynęło to mniejszą liczbę obejrzanych filmów oraz seriali. Audiobooków jak zawsze słuchałem gdzie tylko się da, a wieczory z książką to już od dawna moja rutyna. Przeczytana literatura ogranicza się do fantastyki naukowej, głównie ze względu na akcję #tryscifi, którą współorganizowałem! Dobry sobie miesiąc na takie rzeczy wybrałem, nie ma co!

Jakoś jednak ten miesiąc minął, więc poniżej wrzucam kilka plansz ze statystykami i krótkim komentarzem!Całkiem nieźle wyszło, nie ma to tamto. W zdecydowanej większości jak widzicie jest to polska fantastyka naukowa, gdyż taki sobie cel postawiłem – pokazać, że istnieje taka scena polskiej literatury, no i że ma się dobrze!


Dorzuciłem sobie kolejny podcast – „Raport o stanie świata Dariusza Rosiaka”! Wiele osób już mi polecało (czy to osobiście, czy po prostu gdzieś w swoich wypowiedziach). Niektórzy twórcy trochę zwolnili z wypuszczaniem kolejnych odcinków, więc mogłem sobie na to pozwolić, zwłaszcza że zawartość jest naprawdę wartościowa.


A tak się prezentuje zestawienie podcastów oraz audiobooków. Chyba nic więcej dodawać nie trzeba!


Z jednej strony miałem spory problem ze znalezieniem czasu na seriale oraz filmy, ale z drugiej udało mi się w majówkę nadrobić to i owo. Znaczy się takie tytuły:

 1. „The Batman”
 2. „Three Billboards Outside Ebbing, Missouri”
 3. „Harley Quinn”

Instagram cały czas jest głównym miejscem mojej aktywności, chociaż można by powiedzieć, że się rozpływam jeszcze bardziej w ogromie kont. Robię jednak swoje i cieszę się z każdego komentarza oraz nowych obserwacji! Takie oto zdjęcie zdobyło najwięcej polubień w maju:

A na samym koniec lista przeczytanych oraz przesłuchanych książek:

 1. „Skokowiec” – M. Podlewski
 2. „Holocaust F” – C. Zbierzchowski
 3. „Fuga. Powieść polifoniczna” – M. A. Sakowska
 4. „Tożsamość Rodneya Cullacka” – P. Angerman
 5. „Początek podróży” – D. Domagalski
 6. „SybirPunk vol. 3” – M. Gołkowski
 7. „Wojna Kalibana” – J. S. A. Corey
 8. „Chór zapomnianych głosów” – R. Mróz


0 komentarze:

Prześlij komentarz