poniedziałek, 3 lutego 2014

Książkowe zdobycze stycznia

Pora na szybkie podsumowanie zdobyczy książkowych z minionego miesiąca. Muszę się więcej skupić na czytaniu i recenzjach niż na takich wstawkach, bo zaraz wyjdzie, że więcej będę pisał nowinek, niż konkretów. :)

Niestety za wiele nie udało mi się pozycji pozyskać. Jest ich łącznie 6 - dwie pochodzą z Kultura Online, natomiast pozostałe cztery zostały zakupione.


To własnie dwa tytuły wydawnictwa Novae Res, otrzymane od Kultura Online.


- "Dziedzice Krwi" - Mateusz Sękowski (fantasy)
- "Sny" - Anna Frankowska (młodzieżowa z lekkim zabarwieniem fantasy)

najbardziej mnie ciekawią oczywiście "Dziedzice Krwi" ze względu na tematykę i opis fabuły. Elfy, armie, bitwy i tak dalej, to jest dokładnie to, czego od dłuższego czasu potrzebuję. :)


Tutaj znajdują się pozycje zakupione - trzy na Allegro używane oraz jedna w Biedronce za 9,99 zł :P Okazała się strzałem w dziesiątkę.

- "Droga przez mękę" - Aleksy Tołstoj t. 1 - 3 (literatura piękna rosyjska)

Pierwsza z nich została już przerobiona, trzy tomy powieści o losach arystokracji rosyjskiej przed wybuchem I Wojny Światowej jeszcze przede mną.

Jak z ciekawości podliczyłem koszt na książkę, to jeden tytuł mnie wyniósł niecałe 4zł, a posiadam 3 pozycje nówki sztuki niedmuchane. :) Na kieszeń biednego, statystycznego Kowalskiego to całkiem dobry wynik. :) Najbardziej i tak się cieszę z "Drogi przez mękę" - książki już się rozdzielają okładkami od kartek, nie są w zbyt dobrym stanie, jednak parę poprawek "introligatorskich" i będą prawie jak nowe. :)

3 komentarze:

 1. Proszę, mozna jednak kupić tanio książki. Dla chcącego nic trudnego. Miłego czytania.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki. :) Już od jakiegoś czasu mam manię kupowania używanych książek - są nie dość, że tanie, to jeszcze można znaleźć wiele świetnych tytułów, które nie są już wydawane.

   Usuń
 2. Ja od dawna chciałam wyszukać skądś książkę o mitologii słowiańskiej i nie wiem gdzie znaleźć ;(

  OdpowiedzUsuń