środa, 27 maja 2015

Nowa książka za 5 zł w całej Polsce?

Tak się zastanawiałem, kiedy trafiłem na tę informację, czy zamieścić posta na blogu czy wrzucić na fejsa. Niby prosta, krótka wieść, którą z powodzeniem wystarczy udostępnić na portalu społecznościowym, ale tak sobie pomyślałem, że według danych fejsa jeszcze dużo brakuje do takiej poczytalności, jaka jest na blogu. W związku z tym, że informacja o możliwości nabycia nowych książek za piątaka i to na terenie całej Polski jest informacją na wagę złota, postanawiam jednak machnąć posta. A co tam, akurat sobie czas zapełnię! :)

Biedronka jaka jest każdy wie. Zarówno jako owad, jak i sieć sklepów, która od roku 2009 prowadzi sprzedaż książek. Wiele razy można trafić na niezłe promocje - a to książka za 9.99 zł a to jakieś pakiety, a to reedycje znanych powieści czy cykli. Wiele osób często podczas codziennych zakupów dodatkowo dokupi sobie jakąś powieść, a niektórzy wręcz wyczekują na dobre promocje. Już 8 czerwca trafi się idealna akcja dla wszystkich książkofili, bowiem dyskont ten wypuszcza na swoje półki prawie dwa miliony tanich książek, wśród których część będzie za piąta! Czaicie?


Książka za 5 zł!No, konkretniej to 4.99 zł. Oczywiście nie wszystkie tytuły mają być w tej cenie, ale Biedronka zapowiada, że ten sort będzie należał ogólnie do bardzo taniego rodzaju. Całą oferta ma nosić nazwę "Tanie czytanie" i zawierać zarówno beletrystykę, jak i literaturę podróżniczą czy edukacyjną. Nie będą to te same książki w każdym sklepie, dlatego warto będzie przejść się po kilku - o ile będzie się miało taką możliwość. W sumie w najlepszej sytuacji są mieszkańcy większych miast, w których owadzi sklep rozstawił kilka swoich dyskontów. Zawsze osoby z mniejszych miejscowości czy wsi mogą się wybrać na całodniowe polowanie do pobliskiego, większego miasta - idę o zakład, że transport zwróci się i to kilka razy. :)

Różnorodność ma być naprawdę spora i oprócz typowego wietrzenia magazynów możemy spodziewać się także nieco lepszej literatury, na którą na pewno będzie polować wiele osób. Wśród autorów, na których będzie można trafić podczas akcji "Tanie czytanie" wymienić można:


 • Charlaine Harris
 • Maria Rodziewiczówna
 • Andy Remic
 • C. S. Forester


Jaki dokładnie będzie wybór? To się okaże. Nie mniej jednak warto chyba pamiętać o wizycie w Biedronce 8 czerwca - zostało raptem trochę ponad tydzień! :)

17 komentarzy:

 1. Dziękuję za informację! Będę stać przed moją Biedronką jeszcze przed otwarciem!

  http://zakurzone-stronice.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. Już słyszałam i nie mogę się doczekać ! ^^

  OdpowiedzUsuń
 3. Uh, właśnie czekam na dostawę 20kg książek więc chyba będę musiała sobie odpuścić tym razem biedronkę :<
  Ps. Za to zwróciło mi się to bo znalazłam takiego fajnego, twojego bloga :D

  http://czytadelnia-joan.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Będę polować w okolicznych Biedronkach :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja na pewno będę polować, jak zawsze!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Liczę na Twoją relację z polowania i kolejne stosy! :)

   Usuń
 6. Chętnie bym zapolowała:) mam dostęp tylko do jednej Biedronki niestety, a do najbliższego miasta nie mam czasu pojechać;p

  OdpowiedzUsuń
 7. W mojej Biedronce pewnie jak zwykle niczego ciekawego nie będzie ;) (albo już, albo wcale). Ale książką za 5 zł nie pogardzę, więc jak coś się trafi, oczywiście biorę ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. Niedługo Biedronka stanie się miejscem kultu większości czytelników:) ja niestety jeszcze w niej nic nie kupiłam. Może w końcu coś wpadnie w moje ręce.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Coś w tym jest, mi się już kilka udało upolować, chociaż na wielkich promocjach niestety też nic nie wyszperałem dla siebie. :P

   Usuń
 9. Mam nadzieję coś upolować fajnego :D

  OdpowiedzUsuń
 10. Fajna akcja, będę polować na książki! :-)

  OdpowiedzUsuń
 11. Ostatnim razem przy podobnej akcji przeszliśmy chyba wszystkie Biedronki w Gdańsku i w każdej przeżywaliśmy załamanie - same poradniki i tego typu rzeczy. Ale może tym razem będzie inaczej. ;) Ja się raczej nie wybiorę na poszukiwania, ale wyślę Sylwka - mniejsza szansa, że nakupuje Bóg wie ile tytułów. ;p

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oj, żebyś się nie zdziwiła... :P Jeszcze wróci z umową kupna całego magazynu włącznie z samym magazynem - tak dla pewności. :P

   Usuń
 12. Dzięki wielkie za info. Ostatnio przeglądałem ofertę Biedronki, ale nic nie widziałem. Musiałem przeoczyć. Co prawda na chwilę obecną żadne z tych 4 nazwisk mnie nie interesuje, ale może pojawi się coś dla mnie. :) Denerwujące jest tylko to, że jak napisałeś trzeba latać od sklepu do sklepu, bo asortyment jest wszędzie różny. Jeszcze pal licho jak mieszkasz w większym mieście, ale jak w jakiejś mieścinie, to już jest problem. No, ale zobaczymy. ;) Tak poza tym to jestem tu pierwszy raz, więc: siemanko. ;) Widzę podobne gusta czytelnicze, więc informuję, że nowy majtek melduje się na tym pokładzie. ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No siema! W takim razie też obczaję Twojego! :)

   Usuń