piątek, 3 lipca 2015

Seven Deadly Sins Book TAG

Źródło: Pani poCZYTAlna
Tak, to już drugi mój TAG w życiu! Pierwszy był zresztą bardzo niedawno i był dość... trudny. :) Sami zresztą możecie zobaczyć jak  niego wybrnąłem o tutaj! Ten dzisiejszy, do którego nominowała mnie Pani poCZYTAlna jest o wiele prostszy, ale równie ciekawy - niby łatwe pytania, ale jednak mogą mieć drugie dno, jeśli tylko człowiek chce je ujrzeć. Przyznam szczerze, że ta nominacja, podobnie jak nominacja od Kyou z bloga Papierowe Miasta do Liebster Blog Award trochę ratują mi tyłek. Lipiec jak na razie rozpoczyna się dość pracowicie, dodatkowe obowiązki mi doszły w pracy, które w pewnym sensie pewnie wezmę do domu (konkretniej naukę obsługi nowego oprogramowania), a na dodatek dorwałem się do "Carrie" Kinga, przez co czytam jednocześnie debiut króla grozy oraz "Doktorów". No cóż... Czasem lubię brać za dużo na barki. :)

Podobnie jak w ostatnim TAGu, tak i tym razem postanowiłem "ukraść" banner tagowy - wybacz! :) A oto przed Państwem siedem grzechów głównych w książkach!

1. Greed czyli chciwość - Najdroższa i najtańsza książka w twojej biblioteczce

Najtańszych będzie wiele - mnóstwo książek kupiłem za złotówkę, a te, które kupiłem na wagę to już w ogóle mają cenę jeszcze niższą. Z drogich na pewno będą jakieś książki specjalistyczne - za najdroższą dałem 99 zł i jest to "CCNA 200-120" Adama Józefioka.

2. Wrath czyli gniew - Z którym autorem/ autorką łączy cię skomplikowana relacja czyli książka, którą kochasz i nienawidzisz jednocześnie

Podobnie jak w przypadku lenistwa, nie ma takiej książki. Jednak jak zobaczycie za dwa pytania, do lenistwa coś tam podpiąć można - tutaj niestety nie. :)

3. Gluttony czyli obżarstwo - Jaką książkę możesz czytać w kółko i w kółko , nie wstydząc się tego?

"Harry'ego Pottera"! Może i jestem dużym chłopcem, ale z kolejek, klocków Lego i "Harry'ego Pottera" się nie wyrasta! :)

4. Sloth czyli lenistwo - Której książki ze swojej biblioteczki nie przeczytałeś/łaś z lenistwa?

Żadnej, nie ma takiej. Jeśli jakiejś nie przeczytałem, to znaczy, że jeszcze na nią czas nie przyszedł i tyle. :) Chyba, że mówimy o lekturach szkolnych, to nie przeczytałem prawie wszystkich...

5. Pride czyli pycha - Jaką książkę jesteś w stanie omówić najdokładniej w możliwie „najmądrzejszy”sposób lub tak dokładnie jak lekturę szkolną?

"Przegląd Końca Świata: Feed". Mógłbym ją rozłożyć na czynniki pierwsze, wydzielić konkretne motywy, wątki, przeanalizować każdego bohatera i w ogóle!

6. Lust czyli lubieżność - Jakie cechy uznajesz za najbardziej atrakcyjne u żeńskich/męskich bohaterów literackich – podaj przykład

Hmm... Ciężkie pytanie, bo w sumie nie mam jakichś konkretnych cech, które powinien mieć dobry bohater - czy to żeński czy męski. Poza tym "atrakcyjne" to pojęcie względne. :P Atrakcyjne pod względem bycia bohaterem i ciekawą postacią? Muszą mieć po prostu odpowiednio dobrany zestaw. Nie ma zasady, że musi być taki i taki, a nie może być taki i owaki. Przykładem świetnego, atrakcyjnego bohatera może być Caine czy Jarlaxle

7. Envy czyli zazdrość - Jaką książkę najbardziej chciałbyś/ chciałabyś dostać w prezencie?

Zdecydowanie i nieodwołalnie książki z uniwersum "Metro" - "Metro 2033" oraz "Metro 2034" na dobry początek! Chciałbym je przeczytać nawet mimo wielu niemiłych opinii. :)

Klasycznie od dłuższego czasu nie nominuję nikogo i niestety nie zerwę z tą "tradycją" tym razem. :) Lubię czytać takie posty u innych, sam również lubię je tworzyć, jednak jakoś nie mam weny, czasu, ochoty ani pomysłu na wybieranie kolejnych osób. Wybaczcie! :)

10 komentarzy:

 1. Harry Piotr! jeszcze nie wyrasta się z Mario Bross i Dragon Balla :P :D

  OdpowiedzUsuń
 2. WOW szybki jesteś :) za tak błyskawiczną odpowiedź wybaczam tę "kradzież" :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oby Kyou się nie obraziła, że LBA leci jako drugie dopiero... :P

   Usuń
 3. O nie, kolejna osoba chcąca przeczytać Metro...nadal nie rozumiem fenomenu tej serii... Ale cieszę się, że wspomniałeś o Feed. Mimo iż nie czytałam tej książki to czeka ona u mnie na półce grzecznie na swoją kolej, ale że jest o zombie to już wiem że ją pokocham <3
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dla mnie po prostu świetnie brzmi, to dokładnie moje klimaty, dlatego mam na nią ochotę. :P"Feeda" bierz w ciemno jak najszybciej z półki! :P

   Usuń
 4. Ja też mogę czytać Harrego na okrągło :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Obserwuję sobie te tagi i nie mogę się nadziwić pomysłowości ludzi. ;) Automatycznie składam w głowie własne odpowiedzi. Swoją drogą, mamy chyba jeszcze zaległego Liebstera od Ciebie. ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A bardzo możliwe, nie wykluczam - to stare dzieje w takim razie. :P Jak się Wam chce, to możecie coś naskrobać!

   Usuń