piątek, 10 lutego 2017

Bardzo chcę! #30 - Brandon Sanderson "Piasek Raszida"

Źródło: Lubimyczytac
Bardzo okrągły odcinek dzisiaj - trzydziesty. Aż uwierzyć nie mogę, jak ten czas szybko zasuwa! Pierwszy odcinek tej serii pojawił się na łamach bloga 24 marca 2014 roku i był to opis tego, jak bardzo chciałbym przeczytać "Złodzieja Dusz" Anety Jadowskiej. Rzecz jasna do tej pory nie przeczytałem. :) W każdym razie do tej pory ukazało się 29 książek, które pokazałem Wam jako te, które znajdują się w kręgu moich zainteresowań. Niektóre udało mi się zdobyć lub/i przeczytać, niektórych nie. Za największy jednak sukces tej serii uznaję nawiązanie współpracy z Thomasem Arnoldem - niesamowitym pisarzem i niezwykle pozytywnym człowiekiem. Niedawno miałem zaszczyt i przyjemność patronować jego najnowszej powieści, "Horyzont Umysłu". Mam również nadzieję, że rozpoczęta dzięki wpisowi Bardzo chcę! #8 - "33 dni prawdy" współpraca będzie wciąż trwała! :)

Cóż, nie ma co się obijać, trzeba dalej pracować oraz delektować się w przerwach od pracy dobrą lekturą. A tym razem jako naprawdę bardzo dobrą książkę, którą chciałbym przeczytać, przedstawiam "Piasek Raszida", autorstwa Brandona Sandersona. Jest to pierwszy tom cyklu "Alcatraz kontra bibliotekarze", który - być może - mógłby być moim pierwszym spotkaniem z tym autorem. Wreszcie. :) Zobaczcie sami jak wygląda nota wydawnictwa:

"Co to w ogóle za pomysł na książkę?
Bohater z wyjątkowym talentem do… bycia wyjątkową ofiarą losu?
Misja na śmierć i życie, by uratować woreczek piasku?
Śmiertelne zagrożenie ze strony… Bibliotekarzy?
Tak, to jest świetny pomysł na książkę!
Alcatraz Smedry, wychowywany przez rodziców zastępczych, nie wydaje się przeznaczony do niczego poza katastrofami. Na trzynaste urodziny otrzymuje przesyłkę ze spadkiem po nieżyjących rodzicach – a w niej zwykły woreczek ze zwykłym piaskiem. Zostaje on jednak niemal natychmiast skradziony przez tajemniczą organizację Bibliotekarzy. To wywołuje łańcuch wydarzeń, które uświadomią Alcatrazowi, że jego rodzina jest częścią grupy bojowników sprzeciwiających się Bibliotekarzom – tajnej, niebezpiecznej i złowrogiej organizacji, która faktycznie rządzi światem. Piasek Raszida ma pozwolić Bibliotekarzom przejąć pełną władzę nad światem. Alcatraz musi ich powstrzymać… uzbrojony wyłącznie w okulary i wyjątkowy talentem do bycia wyjątkową ofiarą losu…"

I jak brzmi? :)

0 komentarze:

Prześlij komentarz