poniedziałek, 10 lipca 2017

Bardzo chcę! #35 - Andrius Tapinas "Wilcza godzina"

Źródło: Lubimyczytac
Wspominałem chyba już kiedyś, że jak do tej pory wydawnictwo Sine Qua Non nigdy mnie nie zawiodło? Chyba wszystkie książki, które przeczytałem, a które zostały przez nich wydane były dla mnie strzałem w dziesiątkę. Zarówno przy wyborze, jak i zakupie! Kiedy przeczytałem opis "Wilczej godziny", doszedłem do wniosku, że i tym razem może to być dobra pozycja. Dlatego właśnie pojawia się w trzydziestym piątym odcinku cyklu "Bardzo chcę!", w którym przedstawiam Wam moje typy książek, które chciałbym bardzo, ale to bardzo przeczytać! Pewnie i z "Wilczą godziną" będzie jak z większością tytułów, które pojawiły się w ramach cyklu, ale cóż. Chęci to już coś! :)

Autor, Andrius Tapinas, wydał na tę chwilę dwie książki. Obie należą do cyklu "Akmens ir Garo miestai ". Szukałem przez chwilę szczegółowych informacji na ten temat, może nawet jakieś mniej lub bardziej oficjalne tłumaczenie (a nie tylko z Google Translate) i w sumie niczego szczególnego nie znalazłem. Trafiłem jednak na ciekawą animację z 2015 roku o tym samym tytule! Z liczby wyświetleń wnioskuję, że jest to raczej mało popularne wideo, zapewne szerzej nieznane. Problemem też jest mój brak znajomości języka, więc niestety niewiele z tego zrozumiałem. Tak naprawdę nic. :)

W każdym razie książka ta to alternatywna (całkowicie fikcyjna) historia świata, a dokładniej Litwy z początku XX wieku wieku. Utrzymana w steampunkowym klimacie, z mnóstwem alchemii na pokładzie. Jak się okazało, już podczas skrobania tego posta, Łukasz z bloga Świat Fantasy opublikował swoją opinię o tej lekturze. Możecie ją przeczytać pod tym linkiem. :) A poniżej zobaczcie co możemy przeczytać o "Wilczej godzinie" na stronie Wydawnictwa:

"Wilno A.D. 1905
Wynalazek alchemików z Uniwersytetu Wileńskiego wywrócił życie w Europie do góry nogami. Teraz między miastami Aliansu latają potężne sterowce, po ulicach jeżdżą karety parowe, porządku pilnują golemy, a mechanicy konstruują automatony. 
Wilno wyrwało się ze szponów Imperium Rosyjskiego i stało się wolnym miastem – ośrodkiem postępu, nauki i mistyki. A teraz grozi mu niebezpieczeństwo. 
Tajemnice alchemiczne, przebiegli szpiedzy, tajne organizacje, miłosne intrygi, przerażające morderstwa, okrutne potyczki w wileńskiej przestrzeni powietrznej, ponure podziemia i dobrze znane postaci historyczne przedstawione w nowym świetle. Przygotujcie się na grozę i niebezpieczeństwa w pierwszej litewskiej powieści steampunkowej! 
Śledźcie wydarzenia i czekajcie, aż wybije… WILCZA GODZINA"

I jak, zainteresowani? :)

0 komentarze:

Prześlij komentarz