sobota, 5 marca 2022

Co pod pióro w marcu 2022?

Niuch, niuch… Czujecie co? Czy to się wiosna zbliża? Czyżbym niedługo mógł już rozstawić swój leżak na balkonie lub wziąć po prostu książkę ze sobą i rozsiąść się gdzieś na jakiejś ławce w pobliskim Parku Bydgoskim? A może jednak jeszcze zima nas zaatakuje ze zdwojoną siłą i nawet w kwietniu sypnie śniegiem? Niezależnie od tego, która wersja stanie się tą prawdziwą, u mnie choćby szkieletowe plany muszą być!

Jak zawsze nie będą się zbytnio różniły od tego, co znacie do tej pory. Znaczy się trzy sztuki z papieru lub e-booków, a do tego kilka sztuk audiobooków, które mogą się rzecz jasna pozmieniać! Czasem nie umiem się zdecydować i w trakcie miesiąca zmieniam plany, jeśli w Empik Go zobaczę coś ciekawego… Jestem chyba pod tym względem niereformowalny… To są bodaj jedyne plany, które sam z własnej i nieprzymuszonej woli zmieniam i czuję się z tym dobrze, hah!

Pora jednak przejść już do konkretów, czyli przedstawienia kilku tytułów, które planuję przeczytać w marcu!

„Żerca” – Katarzyna Berenika Miszczuk

Jednak nie udało mi się przeczytać w poprzednim miesiącu. Zaplanowałem sobie cały cykl „Kwiatu paproci” na cztery miesiące, ale jak widać, trochę się to wydłuży… „Żerca” jest trzecią częścią, w której liczę (po raz kolejny) na jakąś przemianę Gosławy z irytującej i niezdatnej do życia w tę osobę, którą poznałem w „Tajemnicy domu w Bielinach”!

„Przebudzenie Lewiatana” – James S.A. Corey

Tak, wreszcie się biorę za „The Expanse”! Sześć tomów już czeka na mojej półce (trzeba dokupić kolejne…), więc pora, żeby przestały tylko zbierać kurz. Co powiecie na podróże w obrębie Układu Słonecznego połączone z intrygami na szczeblu rządowo-korporacyjnym? Ja mówię stanowcze TAK!

„Korzenie niebios” – Tullio Avoledo

Postapo w stylu Metra, ale osadzone w słonecznej Italii? Czemu nie! Tyle tylko, że pewnie Italia nie będzie już taka słoneczna, ale na pewno wszystko osadzone będzie w Uniwersum Metro 2033. Do tej pory najdalej na zachód wysuniętym krajem była Polska, a tym razem przeskoczymy do kraju pizzy i spaghetti!


AUDIOBOOKI

  1. „Ucieczka z Auschwitz” – Andriej Pogożew
  2. „Mury. Historia cywilizacji” – David Frye
  3. „Sybirpunk Vol.1” – Michał Gołkowski
  4. „Camgirl” – Isa Mazzei


0 komentarze:

Prześlij komentarz