środa, 3 lutego 2016

Na ekranie Linkowanie #12

Bardzo fajnie ułożyła się numeracja kolejnych postów z tego cyklu. :) Pierwszy w roku 2016 miał numer jedenasty, drugi - czyli ten - dwunasty i tak dalej. Dzięki temu można łatwo zapamiętać (po co to w sumie nie wiem, ale można!), że ostatni odcinek w roku 2015 nosił numer dziesiąty. Taka jakby złota dycha! Nie będę się jednak bawił w ułożenie kolejnej dyszki w rozpoczętym niedawno nowym roku, gdyż zwyczajnie byłoby to za mało odcinków. Być może uda się dobić do trzydziestu, być może nie - nie wiadomo. Zależy od ilości ciekawych treści, a tych bardzo często jest sporo - gorzej jest z czasem na ich czytanie i wybieranie tych najfajniejszych. 

Tym razem trafiło się całkiem sporo, bo co prawda linków jest osiem, jednak dość szybko udało się je zebrać. Wśród nich jest opisany między innymi bardzo ciekawy problem - czy blogi powinny być rejestrowane jako prasa i dlaczego według sądów odpowiedź brzmi w niektórych przypadkach "tak". Oprócz tego możecie dowiedzieć się jak przebiegały pierwsze dni I Wojny Światowej oraz poznać nadchodzące premiery filmów sci-fi. Żeby ciało nie było poszkodowane i dusza nie zebrała całej śmietanki, możecie poznać garść ćwiczeń poprawiających ogólną kondycję organizmu - coś idealnego na postanowienia noworoczne! :) Zaczynamy dzisiejszy rozkład jazdy!

1. Alkohol a zdrowie. Plusy i minusy różnych trunków - tabele kaloryczne, zawartość alkoholu oraz elementów takich jak białko czy węglowodany w różnych rodzajach alkoholu.

2. 10 filmów SF, które musisz zobaczyć (2016) - nic dodać, nic ująć - zestawienie dziesięciu filmów wychodzących w 2016 roku z gatunku SF, nad którymi warto się pochylić.


4. Test sprawności. Te ćwiczenia sprawdzą i poprawią formę - jeśli chcecie o siebie zadbać, to od czegoś trzeba zacząć - te ćwiczenia wydają się być godne zainteresowania!

5. Rola służb specjalnych w Związku Radzieckim w 1941 roku - parę słów o służbach specjalnych ZSRR w trakcie początku Wielkiej Wojny Ojczyźnianej.

6. Aplikacje na Androida #3 - nie jest to kolejny spis z tymi samymi, wałkowanymi w kółko apkami, tym razem coś naprawdę przydatnego i zwiększającego zarówno stabilność systemu jak i czas pracy na baterii (część z nich dla zaawansowanych użytkowników!).

7. Masz bloga i nie rejestrowałeś prasy? Możesz mieć problem, co potwierdza ten wyrok! - dlaczego i w jakich przypadkach blogger może zostać uznany za prasę i ponieść konsekwencję nie zarejestrowania jej w sądzie.

8. I wojna światowa - pierwsze dni - jak wyglądały pierwsze dni przed rozpoczęciem wojny pozycyjnej.

7 komentarzy:

 1. Z tym blogiem traktowanym jako prasa to mnie zaskoczyłeś. Aż dziwne to mocno...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z opisów spraw wygląda na to, że jest to świetne narzędzie do walki z niewygodnymi informacjami udostępnianymi przez bloggerów. :) W naszym przypadku najwyżej wydawnictwa albo autorzy by mogli chcieć się zemścić za negatywne recenzje, ale jakoś wątpię w taki sposób zemsty i w ogóle w nią samą. :)

   Usuń
  2. Wiem, choć dla upartego nic trudnego :)
   Co innego negatywne opinie typu pełno negatywnych epitetów, bez uzasadnienia i szerzenie tego wszędzie gdzie się tylko da :P
   A co innego nawet kiepska opinia, ale rzeczowo uzasadniona - nie każdemu wszystko może przypasować. Nad Niemnem, choć dzieło znane i cenione dla mnie to opis przyrody i nie przebrnąłem przez 15 stron nawet. Co za tym idzie takiej literatury czytać nie będę, bo po co mam się z nią męczyć :)

   Usuń
  3. Niestety wiele jest takich niepodpartych czymkolwiek opinii. Czasem trafiam na blogi, których autorzy ani nie potrafią poprawnie pisać, ani nawet rzeczowo opiniować czegokolwiek. Nie mam pojęcia jaki jest odsetek takich blogów, ale jeśli spory to nie ma co się dziwić wzmożonej wściekłości wydawnictw na wypisane banialuki. :P

   Usuń
 2. Ja jestem stosunkowo "świeża" w świecie ćwiczeń i treningów i jak zaczynałam to deska była dla mnie katorgą! :D Ale teraz jest bajki :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Deska nadal jest katorgą, tylko że teraz dłużej ją znoszę :D

   Usuń
  2. Z własnego doświadczenia wiem, że jak się zaczyna biegać to po dwóch kilometrach ma się wrażenie, że więcej to tylko roboty potrafią przebiec. :P Po kilkunastu treningach dwa kilometry wydają się ledwie rozgrzewką. :D

   Usuń