środa, 17 lutego 2016

Na ekranie Linkowanie #13

Obijam się, co nie? Taki ten luty leniwy na blogu, chociaż wręcz przeciwnie jeśli chodzi o życie codzienne. Nawet nie mam kiedy czytać! Wciąż nie dobrnąłem do setnej strony "Lolity" Nabokova. Inna sprawa, że nie jest to książka na pięć minut pod piwo, tylko wymaga więcej czasu i skupienia, no ale jednak. Druga książka w tym miesiącu! Ledwo zaczęta. Oj, coś czuję, że będzie źle. Cóż, na samego bloga również nie mam czasu - ach ta praca, nauka i mnóstwo innych zobowiązań oraz rzeczy. Nie pamiętam też kiedy ostatni raz zostawiłem na jakimkolwiek blogu komentarz. Czytać czasem czytam, uda mi się, facebookowe strony staram się w miarę na bieżąco sprawdzać, ale no jakoś tak nie idzie. Dobrze więc, że jest ten cykl. :) Cały czas pamiętam, aby wrzucić do zakładek wszystko, co spotkam interesującego na swojej drodze!

Dzisiaj będzie ponownie misz-masz, z dużym skupieniem historii. Dla osób, które nie mogą przetrawić tej nauki - nie bójcie się! To nie nudny wykład tylko świetnie podane fakty historyczne, o naprawdę różnej tematyce. Oprócz tego trochę bezpieczeństwa dla własnego systemu operacyjnego oraz przedstawienie przeciętnych wydatków w Australii - a może ktoś będzie planował wyjazd do kraju, w którym wszystko kombinuje jak Cię zabić!

1. Olsztyn. Tajemnica szpitala w Kortau - pierwsza z historycznych opowieści.

2. ŚLĘŻA – czyli o Mocy Świętej Góry Słowian, o Słowie i o Wierze Przyrod(zone)y Słowiańskiej, o rodzimowierstwie polskim oraz o Wydawnictwie Slovianskie Slovo - tym razem zapędzimy się aż do czasów Słowian i poszczególnych plemion zamieszkujących tereny między innymi obecnej Polski.

3. Złamali szyfr "Enigmy", ocalili 30 milionów ludzi - z pewnością każdy słyszał kiedyś o "Enigmie", a z tego artykułu możecie dowiedzieć się jeszcze więcej o tej historii.


5. Zakup antywirusa przez internet – na co zwrócić uwagę? - kilka przydatnych rad dla kupujących program antywirusowy przez internet.

6. Koszty życia w Australii na przykładzie Sydney - planujecie wybrać się do Australii? Przekonajcie się czy jest tam drogo czy może jednak tanio.

7. Autonomiczny paczkomat Google - zapewne projekt bardzo mocno oddalony w przyszłości, jednak warty zapoznania się z nim.

9 komentarzy:

 1. Punktem czwartym przypomniałeś mi, że ja mam w domu książkę o walce na miecze - chyba muszę ją wyciągnąć z mroku półek i przeczytać w końcu :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O, no widzisz! To cykl ten przydaje się nie tylko dla samego oderwania się od rzeczywistości! :D

   Usuń
 2. Jestem ciekawa Twojego zdania na temat „Lolity”, to jedna z moich ulubionych książek i zgadzam się, potrzeba na nią sporo skupienia. Pozdrawiam!

  www.majuskula.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pewnie zbyt szybko niestety go nie poznasz, ale sam mam nadzieję, że uda mi się jak najszybciej przeczytać!

   Usuń
 3. Jeśli czytasz ten Lód i przez to też zaniedbujesz bloga to wybaczone. ;) A czego się uczysz?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No właśnie niestety nie "Lód". :( Ten cały czas czeka na lepsze czasy w honorowym miejscu na samym środku półki.

   A trochę tego i owego, praktycznie wielu rzeczy na raz - trochę sieci na poziomie CCNA, trochę obsługi (na razie jedynie teoretycznej na szkoleniach od Veeama) Veeam Backup & Replication, do tego oczywiście cały czas szlifuję administrację linuksami oraz coraz bardziej zapadam się w wirtualizacji z wykorzystaniem narzędzi VMware vSphere. Zwłaszcza ten ostatni temat to studnia bez dna. :)

   Usuń
  2. To zdaje się, że ta podróż będzie w cholerę długa. :)

   Te kwestie informatyczne to kwestia kierunkowa wykształcenia czy bardziej hobbystycznie? :)

   Usuń
  3. Nie no, takich rzeczy to chyba się nikt hobbystycznie nie uczy, za dużo straconego czasu i brak możliwości wykorzystania tego w praktyce bez wyłożenia grubej kasy na laboratoria. :D Nie tylko kierunkowa wykształcenia, co raczej po prostu w pewnym sensie zawodowa i samodoskonaląca, o tak chyba będzie to najlepiej ująć. :)

   Usuń
 4. Idę czytać trójeczkę ;)

  OdpowiedzUsuń