poniedziałek, 24 października 2016

[KONKURS] Rozstrzygnięcie - do kogo trafi "Horyzont Umysłu"?

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, dzisiaj ma miejsce premiera najnowszej powieści Thomasa Arnolda - "Horyzont Umysłu"! Już wczoraj widziałem książki dostępne w księgarniach oraz na Allegro (na przykład w oficjalnym sklepie PWN), więc wszyscy chętni mogą już zamawiać i cieszyć się lekturą. Już za chwilę zobaczycie kto będzie mógł radować się własnym egzemplarzem powieści, wraz z dedykacją i autografem samego autora!

Konkurs został ogłoszony jeszcze we wrześniu, jednak w związku z niezależnymi od autora wydarzeniami, zarówno termin jego zakończenia, jak i premiera książki się nieco przesunęły. Dzięki temu mieliście więcej czasu na zgłoszenia - oraz na poszukiwanie ukrytego COŚka. :) 20 października 2016 roku zakończyło się przyjmowanie zgłoszeń (chociaż po tym terminie i tak nikt się nie zgłosił, ale co tam - zabrzmię profesjonalnie!) i wszystkie zgłoszenia zostały wysłane do Thomasa Arnolda celem wyłonienia najbardziej mu bliskiego umysłu! Jak się zapewne domyślacie łatwe to nie było, ale na szczęście udało się wyłonić ten jeden, konkretny umysł, który jest gotowy zmierzyć się z treścią powieści...

Poleję jeszcze trochę wody i wrzucę trochę surowych danych, żeby nie było za krótko i za łatwo. Łącznie otrzymałem osiem zgłoszeń. Samych odpowiedzi publikował nie będę, bo wiecie - tajemnica lekarska i tak dalej. :P Chociaż zdecydowanie wszystkie mogą sprawić, że człowiek albo się uśmiechnie, albo przez kark przejdzie mu dreszcz strachu... W każdym razie żebyście wiedzieli, że na pewno Wasze zgłoszenia dotarły i tak dalej, oto lista osób. Mam nadzieję, że uda się Wam siebie rozpoznać - starałem się bezpośrednio nie ujawniać ani adresów e-mail ani nazwisk, w końcu to be i fe i w ogóle:

1. Ania
2. Oskar
3. Magda
4. Kamil
5. Henry
6. Urszula
7. Teresa
8. Gosia

Jak widzicie imiona się nie powtarzają, więc bez problemu rozpoznacie swoje. :) Teraz możemy przejść już do najlepszej części, na którą zapewne wszyscy czekacie (albo po prostu ominęliście te moje wypociny i od razu wzrokiem poszukaliście imię osoby, która wygrała :P), czyli do ogłoszenia werdyktu Thomasa Arnolda!

Otóż miło mi zakomunikować, że autor "Horyzontu umysłu" wybrał...

Magdę!

Za chwilę (znaczy chwilę od momentu kliknięcia "Opublikuj") napiszę e-mail do zwyciężczyni z instrukcjami co dalej. A co dalej? Będzie mogła się cieszyć ze świeżutkiej książki, jak tylko Poczta Polska (lub inny wybrany przez autora doręczyciel) dostarczy najnowszą powieść Thomasa Arnolda!

Ale, ale, ale! W konkursie była jeszcze mowa o COŚku. Niestety nikt nie odgadł o co chodziło, więc może od razu pokażę Wam, cóż to za ukryte COŚ. Zerknijcie proszę do wpisu zapowiadającego Copernicon 2016. Widać tam sporą przerwę pomiędzy kolejnymi akapitami, taką aż zbyt nienaturalną. Ja zwracam uwagę na takie przerwy, lubię mieć wszystko zgodnie z odpowiednim schematem. Jak wszędzie jest jedna linijka przerwy, to wszędzie musi być dokładnie jedna. A tutaj jest coś nie tak:Nie ma ani ilustracji, która by mogła zrobić jakieś dodatkowe puste linie, ani listy. Nic. Spróbujmy więc zaznaczyć fragment tekstu od akapitu powyżej tej przerwy, do akapitu poniżej...Ha! Ukryty tekst! Cóż, zastosowałem stary, ale ciągle jary trick z tekstem w kolorze tła. Nic wymyślnego, ale z pewnością podchwytliwe. Niestety jak wspomniałem nikt nie odnalazł ukrytego COŚka, ale jeden z uczestników wykazał się dużym uporem i ambicją, podsyłając co chwilę różne "ukryte" rzeczy - nawet kilka błędów znalazł! Dlatego też chciałbym go nagrodzić za determinację. 

Henry - e-mail do Ciebie również za chwilę poleci!

Tymczasem dziękuję serdecznie wszystkim za udział i wszystkich zachęcam do nabycia "Horyzontu umysłu". Jeszcze nie czytałem, ale już mam ochotę polecać! :)


0 komentarze:

Prześlij komentarz