środa, 4 października 2017

Co pod pióro w październiku 2017?

Już czuję, że studenci pojechali na studia. Mieszkam w Toruniu, które jest miastem typowo studenckim i na moim osiedlu właśnie zaczęło brakować miejsc parkingowych. :) Wczoraj pierwszy raz gdzieś od czerwca nie miałem gdzie zaparkować. Muszę się przyzwyczajać. Z drugiej strony mogę sobie w każdej chwili w ciągu dnia przestawić auto, jak się miejsca zwolnią. W końcu mam dwa tygodnie urlopu! Tak, teoretycznie powinienem więc zasuwać z książkami, bo powinienem mieć czas i w ogóle, no ale... No właśnie. Te nasze kochane, polskie ale urlopowe. :) Będzie czas na nadrobienie różnych zaległości, czas na naukę, no i jak zostanie to również czas na książki. Zrelaksować się w końcu również trzeba. Trochę ostatnio sobie nawet w jakieś pomniejsze gierki pogrywam (tak, Oxfordka i tak mnie pewnie w tym momencie wyśmieje :P), ale jednak nie ma to jak pełne wyciszenie przy lekturze.

Mimo tego, że być może uda mi się przeczytać sporo w tym miesiącu, to tak czy siak przedstawię klasycznie tylko trzy tytuły, których możecie się spodziewać na blogu. Tym razem jednak nie będzie wrzuconych niespodzianek - zostały jeszcze z tamtego miesiąca. :) Mam co czytać jeszcze przez długi czas, ale lektury zapowiadają się obiecująco.

Klasycznie, jak co miesiąc, okładki pochodzą z serwisu Lubimy Czytać! :)

"Co Twój kot próbuje Ci powiedzieć?" - Arden Moore
"Co Twój kot próbuje Ci powiedzieć?" - Arden Moore

Książka, która obnaża przed człowiekiem sekrety kociej psychologii. Koty są niesamowitymi indywidualistami, ale jak każde stworzenie, mają swój język. Ich ciało, gesty, dźwięki, które wydają z siebie, wiele mówią. Człowiek powinien umieć je odszyfrować, aby lepiej zrozumieć te puchate, złośliwe i wspaniałe stworzenia.
"World of Warcraft: Narodziny hordy" - Christie Golden
"World of Warcraft: Narodziny hordy" - Christie Golden

Pół swojego liceum spędziłem na grze w World of Warcraft. Wcześniej jeszcze namiętnie zagrywałem się w Warcraft III razem z dodatkiem. Do tej pory czasem nachodzi mnie ochota wykupienia abonamentu i zatracenia się w czeluściach Azeroth. Historia, którą planuję przeczytać, opowiada o losach draenei i ich prześladowaniu przez Płonący Legion. Pojawiają się tutaj postacie takie jak Kil'jaeden czy znany wszystkim fanom serii Thrall. Można zagłębić się w powody odwiecznej walki pomiędzy Hordą i Przemierzem oraz nieco lepiej poznać samych draenei, którzy pierwszy raz pojawili się w dodatku The Burning Crusade.

"Buick 8" - Stephen King
"Buick 8" - Stephen King

Powrót do Kinga i kolekcji jego książek, którą ostatecznie cały czas zbieram. Fantastyka fantastyką, ale powieści Mistrza Grozy same się nie przeczytają. Tym razem na ruszt wrzucam temat jednego z luksusowych, amerykańskich aut, który wyszedł ze stajni General Motors. Historia Buicka może być niezwykle ciekawa, zwłaszcza kiedy dorzucimy do niej elementy tajemnicy. 

0 komentarze:

Prześlij komentarz