sobota, 14 października 2017

ZAPOWIEDŹ: "Efektor" - Thomas Arnold

"Efektor" - Thomas Arnold
To już kolejna książka autorstwa Thomasa Arnolda, którą mam zaszczyt objąć swoim patronatem! Jest to jednocześnie kolejna część przygód Davida Rossa i Jamesa Adamsa - dwóch detektywów z wydziału zabójstw w Cleveland, którzy rozwiązali już niejedną, skomplikowaną zagadkę. "Efektor", bo taki nosi tytuł najnowsza powieść Thomasa Arnolda, wydana zostanie 27.10.2017 roku. Jest to drugi dzień Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie, podczas których uczestnicy będą mogli się zobaczyć z autorem! Jeśli jesteście zainteresowani, to zapraszam w piątek, sobotę oraz niedzielę do stoiska C62 . :)

Poprzednie książki Thomasa Arnolda zdecydowanie należą do udanych. Nie bez powodu sam z niecierpliwością wyczekuję każdego kolejnego tomu. Jestem dumnym posiadaczem wszystkich możliwych książek, w tym również odświeżonej "Anestezji", która została przez autora gruntownie przeorana, jeśli można takiego słowa użyć. Po zestawieniu ze sobą obu książek, można gołym okiem zauważyć mnóstwo pracy, która została włożona w dopieszczenie debiutu i poprawę wszelkich zauważonych przez czytelników niedociągnięć. Świadczy to z pewnością o pewnym szacunku do czytelników, na który nie każdy potrafi się zdobyć. Zwłaszcza, że można było odciąć się od "Anestezji", która nie wchodzi w skład cyklu o Rossie i Adamsie, z którym to autor jest głównie kojarzony. Thomas Arnold jednak postąpił inaczej i wypuścił kolejną wersję, która ma niezliczoną liczbę poprawek!

Tym razem pojawia się następna część przygód wspomnianego już duetu Rossa i Adamsa. Ponownie spotkamy się z dwoma detektywami, jednak w nieco odmiennej roli. Sami zresztą zobaczcie jakiej:

"David Ross – starszy detektyw z wydziału zabójstw w Cleveland – zostaje zawieszony w obowiązkach służbowych za napaść na aresztowanego. Na prośbę pewnej kobiety jedzie do Michigan, gdzie zniknął jego były towarzysz broni, z którym kilka dni wcześniej odbył dziwną rozmowę. Wynajmowany przez Jamesa Adamsa pokój został przeszukany i zdewastowany, jednakże kamery ochrony motelu nie zarejestrowały niczego podejrzanego. Ross dochodzi do wniosku, że być może to sam Adams dokonał zniszczeń. Tylko dlaczego? 
Piętrzą się niejasności, a spokojne miasteczko, napiętnowane wydarzeniami sprzed dekady, szybko ukazuje swoje drugie oblicze. Wszyscy bacznie przyglądają się nowemu przyjezdnemu, który zaczyna zadawać coraz bardziej niewygodne pytania."

Tutaj natomiast możecie zobaczyć pełną okładkę, na której widoczne jest również moje logo w niezwykle doborowym towarzystwie! Wybaczcie jakość, ale konwertowałem z pdf. :) Większą wersję możecie zobaczyć po kliknięciu w obraz.Dla wszystkich, którzy nie znają jeszcze twórczości Thomasa Arnolda, albo chcieliby sobie przypomnieć, poniżej zamieszczam linki do wszystkich moich opinii o jego powieściach. Jeszcze niżej natomiast znajduje się link do fanpejdża autora w serwisie Facebook.

0 komentarze:

Prześlij komentarz