sobota, 10 października 2020

Bardzo chcę! #73 – „Poznaj swoje hormony” Nicola Temple, Catherine Whitlock

Poznaj swoje hormony
Źródło: Lubimy Czytać

Tak, znowu książka okołomedyczna! Coraz częściej interesuję się popularnonaukowymi i próbuję wchłaniać jak najwięcej wiedzy. I tak trzech czwartych nigdy nie zapamiętam, a co dopiero zrozumiem, ale po prostu czytanie oraz słuchanie o bardziej przyziemnych i trudnych sprawach sprawia mi niesamowitą frajdę. Zwłaszcza odkąd odkryłem, że uwielbiam audiobooki, chociaż niekoniecznie te pozycje beletrystyczne. Za to książki popularnonaukowe, reportaże, biografie czy też odkryta przeze mnie niedawno literatura górska, to jest dokładnie to, co przyswajam w formacie audio bez najmniejszych problemów! No a jednak chociaż odrobina tej wiedzy przyswojonej pozostanie, prawda? W najgorszym przypadku będę słyszał, że gdzieś dzwony biją, jednak nie będę wiedział gdzie…

Już od dawna doskonale zdaję sobie sprawę z tego, że praktycznie wszystkie nasze (znaczy ludzkie) zachowania, decyzje, emocje i cała reszta tego, co czyni z nas ludzi, jest kierowana przez niezliczone hormony i neuroprzekaźniki. O tych drugich miałem okazję już czytać – głównie o dopaminie oraz resztcie koktajli mieszanych w naszych mózgach. „Poznaj swoje hormony” przedstawia już o wiele więcej elementów tej chemicznej układanki, która każdego dnia ciągle się zmienia w organizmach każdego człowieka – i nie tylko człowieka. Wiadomo, że tak rozległej wiedzy nie da się w pełni upchnąć w jednej książce (zwłaszcza, że sama dopamina dostała kilka różnych tomów), jednak liczę na dobre podstawy, które pozwolą wytyczyć dalszy kierunek poszukiwania wiedzy!

A w jaki sposób samo Wydawnictwo Insignis przedstawia tę książkę? Rzućmy okiem na opis!

„Zapoznaj się z tysiącami, a nawet milionami hormonów rozprowadzanych po twoim organizmie przez układ krwionośny.

Ta książka wciągnie cię w niezwykle ważny i złożony świat chemicznych sygnałów, które regulują funkcje życiowe komórek i narządów twojego ciała. Wyjaśni ci, jak sygnały te wspomagają prawidłowe działanie organizmu, koordynując kluczowe procesy, takie jak wzrost, płodność i metabolizm.

Znajdziesz tu szczegółowe opisy najważniejszych hormonów oraz ich roli w organizmie. Dowiesz się, gdzie powstają i na czym polega ich działanie. Przekonasz się też, jak współczesna endokrynologia może przyczynić się do polepszenia stanu twojego zdrowia: są tu praktyczne wskazówki dotyczące stylu życia i różnych diet. A wszystko to podane w niezwykle przystępnej i atrakcyjnej formie! To pełen fascynujących informacji, znakomity przewodnik po świecie hormonów i świetna kontynuacja serii rozpoczętej książką Poznaj swoje bakterie”.

Zainteresowani?

0 komentarze:

Prześlij komentarz