czwartek, 10 czerwca 2021

Bardzo chcę! #81 – „The Crown. Oficjalny przewodnik po serialu” Robert Lacey

Swego czasu „The Crown” był niesamowicie popularnym serialem – oglądało go wiele osób, a kolejne sezony witane były dość entuzjastycznie. Nic więc dziwnego, że z wielu stron ktoś próbuje ukroić sobie kawałek tego tortu i nakarmić swą kieszeń – zarówno tę fizyczną, na pieniądze, jak i tę, w której zbieramy punkty sławy. Robert Lacey spróbował zrobić to, co wielu autorów „przewodnikach po serialach” przed nim i wziął na tapet kulisy powstawania oraz anegdotki czy ciekawostki z planu. Po bardzo przyjemnym spotkaniu z „Ogień nie zabije smoka”, który opowiadał o „Grze o tron”, postanowiłem wrzucić na swoją listę chciejek również „The Crown. Oficjalny przewodnik po serialu”. Bo i czemu by nie?

Czasem lubię sobie poczytać o takich smaczkach z planu, czy o tym, kto tam był największym śmieszkiem lub jakie najgłupsze rzeczy wydarzyły się komuś w trakcie castingu. Historie od kuchni zawsze mnie kręciły i sprawiały, że zaśmiewałem się do rozpuku! No, pod warunkiem, że zostały przyjemnie opisane, a nie w sposób sugerujący ciosanie tępą siekierą. Liczę na to, że tak poważny serial, jak „The Crown”, miał pod maską mimo wszystko dużo radości i śmiechu podczas jego powstawania. W końcu niektóre z odcinków były naprawdę poruszające.

Spójrzmy jednak w jaki sposób opisuje książkę Wydawnictwo Kobiece, które jest odpowiedzialne za polską wersję:

„Pierwsza część oficjalnego przewodnika po serialu »The Crown«. Odkryj sekrety brytyjskiej korony za zamkniętymi drzwiami Pałacu Buckingham i 10 Downing Street.

Nagła śmierć ojca sprawiła, że dwudziestopięcioletnia kobieta stojąca u progu zmagań z nową rolą – matki i żony – musiała zostać monarchinią. To właśnie wtedy Elizabeth Mountbatten stała się królową Elżbietą II. Gdy Wielka Brytania wyszła z cienia wojny, Elżbieta II stanęła przed wielkimi wyzwaniami – nie tylko politycznymi, ale też osobistymi. Na przestrzeni lat wspięła się na wyżyny determinacji i wykazała niezwykłą siłą oraz niezłomnością, walcząc o dobre imię królestwa”.

Zachęceni? :D 

0 komentarze:

Prześlij komentarz