piątek, 4 lutego 2022

Co pod pióro w lutym 2022?

Styczeń już za nami, rozpoczęliśmy drugi (przy okazji najkrótszy) miesiąc w roku, ale plany u mnie, to jednak plany – muszą jakieś być! W związku z tym i tym razem przygotowałem sobie kilka tytułów, które chciałbym zaliczyć w rozpoczętym właśnie miesiącu. Jak zwykle będą to zarówno wydania papierowe lub elektroniczne, jak i rzecz jasna audiobooki. Tych ostatnich zapewne będzie najwięcej. Nie wiem, czy to się kiedykolwiek zmieni… Chyba musiałbym nagle nauczyć się jakoś błyskawicznie czytać… Może faktycznie jakiś kurs nie byłby takim głupim pomysłem, heh.

Drugi miesiąc roku to dobry moment na rozpoczęcie swojego #5na2022, czyli mini wyzwania pomagającego mi przeczytać chociaż pięć tytułów, które już od dawna za mną chodzą. Znaczy się nawet i od paru lat, tylko jakoś nie jest mi z nimi po drodze. Przy okazji dawno nie miałem okazji posłuchać literatury górskiej, więc postarałem się o dobranie odpowiedniego tytułu! Mniej więcej więc wszystko prezentuje się tak, jak na poniższej liście.

Okładki jak zawsze pochodzą z serwisu Lubimy Czytać!

„Drakula” – Bram Stoker

Klasyka klasyki? A i owszem! Jeszcze wiele takich tytułów się znajdzie, których do tej pory nie przeczytałem. Powoli sobie to nadrabiam, a teraz wlatuje powstała pod koniec XIX wieku historia pewnego krwawego hrabiego… Tak, Wy już wiecie jakiego hrabiego!


„Żerca” – Katarzyna Berenika Miszczuk

Przedostatnia część „Kwiatu paproci” – gdzieś chyba jakoś teraz powinna się Gosława zmieniać. Na taką bardziej… sensowną, normalną i przede wszystkim dającą się znieść. Albo i nie powinna… W każdym razie liczę na więcej dynamiki po nieco mostowym drugim tomie i trzymam kciuki za jeszcze więcej klimatu słowiańskiego!

„Outpost’ – Dmitry Glukhovsky

Postapo w klimatach Metra? Czemu nie! Robię chwilę przerwy od samego Metra i wjadę na chwilę w wydaną całkiem niedawno książkę twórcy głównej trylogii, która dała życie całemu Uniwersum. „Outpost” to również postapokalipsa, również w Rosji, również z Moskwą gdzieś w tle. Jednak inna.


AUDIOBOOKI

  • „Żertwa” – Wielu autorów
  • „Kurtyka. Sztuka wolności” – Bernadette McDonald
  • „Czas czarnych luster – Krzysztof Kotowski
  • „Camgirl” – Isa Mazzei0 komentarze:

Prześlij komentarz