wtorek, 8 września 2015

Na ekranie Linkowanie #4

Minęły dwa tygodnie od ostatniej porcji linków z ciekawymi witrynami oraz wpisami, dlatego najwyższy czas, aby nadrobić zaległości! Książkowe zaległości już nadrabiam - idzie powoli, ale książka, którą aktualnie czytam nie jest wcale taka cieniutka. Wciąga, jednak czas to dalej towar deficytowy. Jeśli dorzucimy do tego weekend na wyjeździe to otrzymamy kilka dni bez przeczytania ani jednej strony. Mimo wszystko podczas szybkich przeglądów internetu cały czas zapisuje ciekawe linki, które mogłyby się Wam spodobać, lub po prostu się przydać.

Tym razem wrzucam jedynie sześć sztuk, jednak o sporej wartości merytorycznej. Do tego jest sporo tekstu (zwłaszcza w jednym artykule), więc nie będę Was zamęczał mnóstwem literek, bo sami się jeszcze zajmiecie internetem, a nie książkami. :) Wtedy dopiero byłby klops. W każdym razie mam nadzieję, że zaprezentowane poniżej strony przypadną Wam do gustu i wyniesiecie coś ciekawego z ich lektury. :)

1. Ukryta funkcja Fanpage na Facebooku - sposób na zobaczenie ile osób ukryło Wasze posty lub oznaczyło jako spam - dzięki temu dowiecie się, co może okazać się treścią niepożądaną przez fanów na Facebooku.

2. Uważaj na Ale-gratka. To "podróbka" Alegratki za 499 miesięcznie - jak się nie dać zrobić w konia część pierwsza, czyli parę słów o tym, jak ważne są myślniki w nazwach serwisów.

3. Legimi i czytnik inkBook z abonamentem na książki - recenzja urządzenia - kilka słów o czytniku oraz abonamencie na książki.

4. Jeden wielki fejk – czyli jak zarabiają portale randkowe - kobiety czy fejkowe konta? Przegląd kupna fałszywych kont na portalach randkowych.

5. Samozatrudnienie, czyli ile można oszczędzić przechodząc z etatu na fakturę - działalność gospodarcza czy etat? Co jest bardziej opłacalne, w jakim przypadku i dlaczego.

6. Najbardziej przemilczana z niemieckich zbrodni - coś, o czym próżno szukać informacji na lekcjach historii, a co nie było mniej przerażające niż hitlerowskie zbrodnie na terenie Europy. Mowa oczywiście nie o dzisiejszym państwie niemieckim, tylko nawet kilkadziesiąt lat przed III Rzeszą Niemiecką.

8 komentarzy:

 1. Bardzo ciekawe linki- zabieram się za czytanie ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Antywirus nie wpuszcza mnie na stronę z linka nr 3 - tak na wszelki wypadek sygnalizuję.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Chyba musiało się mu coś pomieszać - odebrał coś jako zagrożenie, gdy nim nie jest. :) Czasem tak bywa niestety - DI akurat można być pewnym, mechanizmy przeglądarek nie krzyczą (zwłaszcza Chrome, który jest chyba najbardziej restrykcyjny i potrafi z kosmosu zablokować dostęp, bo "strona jest niebezpieczna"). Może daj znać administracji DI pod adresem http://di.com.pl/info/zglos_blad.html że antywir krzyczy, żeby sprawdzili czy coś u nich może generować ten problem czy raczej się antywirowi coś pomieszało?

   Usuń
 3. Jakie ciekawa linki, zajrzę na pewno w każdy.A ten o zbrodni niemieckiej mnie najbardziej zainteresował.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Sporo jest takich "nieznanych" historii (w tym np. brytyjskie obozy koncentracyjne w bodajże Kenii siedem lat po zakończeniu II Wojny Światowej), ale nie chciałem też zasypywać wszystkich samą historią. :P

   Usuń
 4. Lecę do czytania artykułu o niemieckiej zbrodni! ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Też tak czasem mam, że mimo chęci, nie jestem w stanie przeczytać ani strony ;). A linki ciekawe - ten Facebook to mnie kiedyś zgubi, wciąż coś odkrywam, a tu proszę ukryte fanpage jakieś... A zbrodnie niemieckie już otworzyłam w nowym oknie. Ładnie tu u Ciebie ;). Pozdrawiam i będę odwiedzać!

  OdpowiedzUsuń