niedziela, 27 września 2015

Prenumerata "Świata Dysku" opóźniona [dwusetny post!]

Źródło: HitSalonik
Dzisiaj pojawił się u mnie komentarz, który zostawiła Marta T. z bloga Zaczytana Dolina, który poruszył dość istotną kwestię. W sumie nie pomyślałem sam, że mógłbym się pewną wiedzą podzielić - jak to mówią, najtrudniej wpaść na najprostsze pomysły. :) Pytanie Marty dotyczy prenumeraty "Świata Dysku" w wersji kolekcjonerskiej, wydawanej przez wydawnictwo Prószyński i S-ka we współpracy z Edipresse. Pisałem o tej kolekcji niedawno przy okazji informowania Was o możliwości zamówienia prenumeraty na raty - po dwa tomy w każdej paczce, płatność za każdą paczkę. Więcej informacji na ten temat możecie przeczytać tutaj. :)

W związku z tą formą prenumeraty pojawił się mały problem. Najlepiej opisze go wspomniany komentarz Marty:

"Mam takie pytanie: pisałeś jakiś czas temu o prenumeracie Świata Dysku. Zamówiłeś ją? A jeśli tak, to czy dostałeś już jakieś książki? Ja zamówiłam od drugiego tomu i w ciągu dwóch tygodni miał być wysłany ten drugi tom, ale nadal nic nie dostałam. Ciekawa jestem, czy to tylko ja tak czekam i czekam, czy inni też, a tylko Ty mi przyszedłeś na myśl, żeby mieć możliwość się tego dowiedzieć."

Również zauważyłem parę dni temu, że nie mam jeszcze tomu, a powinien dojść. Jako, że do nie należę do bardzo cierpliwych osób i uwielbiam od razu "uderzać" na sam szczyt, napisałem od razu do Biura Obsługi Klienta Edipresse pytając o ten nieszczęsny drugi tom. Oto odpowiedź, jaką otrzymałem:

"Z przykrością informuję, że z powodu braku tomu 2 w magazynie przesyłka opóźni się. Tom ten zostanie wysłany, jak tylko pojawi się w magazynie, czyli na początku października (po 08-10-2015 r.). Pozostałe tomy będą wysyłane według harmonogramu. Przepraszamy za utrudnienia i dziękujemy za cierpliwość."

Jeśli więc ktoś zamówił prenumeratę ratalną (zwłaszcza do drugiego tomu, chociaż zapewne dotyczy to też tych od pierwszego tomu - w końcu nagle tego drugiego nie wyczarują; z drugiej strony mogą mieć jakieś wartościowanie wysyłek, kto ważniejszy, a kto mniej ważny, że tak to ujmę) to teoretycznie martwić się nie musi. Wiadomo o opóźnieniu, według którego wysyłka drugiego tomu nastąpi dopiero po 8 października 2015 roku.

Informacja ta dotyczy prenumeraty z płatnością ratalną! Nie wiem jak cała sytuacja wygląda w przypadku klasycznej, płatnej w całości z góry prenumeraty!

Jeśli ktoś ma jeszcze jakieś informacje, które mogą rozwiać czyjeś wątpliwości, ewentualnie jest w stanie wskazać jakieś błędy w moim rozumowaniu - komentarze mile widziane. :)

EDIT 27.09.2015 r. godz. 22:29

Niedługo po udostępnieniu posta otrzymałem w komentarzu na fanpejdżu następującą informację:

"dostałam mejlem takie info [całość opłacona z góry] <<Uprzejmie informuję, iż wysyłka tomów 3,4 zostanie zrealizowana około 29-09-2015, tom 1 zostanie wysłany około 25-09-2015, natomiast tom 2 zostanie wysłany około 08-10-2015. Niestety zabrakło nam nakładu tomów 1, 2 i z tego wynika opóźnienie w ich wysyłce. Bardzo przepraszam za tak długi czas oczekiwania oraz wszelkie niedogodności>>"

Jak widać problem jednak dotyczy również osób z opłaconą prenumeratą z góry, za całość. Także tom pierwszy zapewne nie doszedł. Chyba nie zaskoczy też informacja o wysyłce listem ekonomicznym.


Teraz pora na trochę prywaty! Dopisek w tytule znajdujący się w nawiasie kwadratowym oznacza dokładnie to, co ogłasza. :) Niniejszy post jest dwusetnym postem, który pojawił się na tym blogu. W porównaniu do pierwszej setki, druga pękła bardzo szybko - informacja dotycząca setnego postu pojawiła się 11 marca 2015 roku, a więc praktycznie pół roku temu! Nie mam pojęcia w jaki sposób zmieniły się inne statystyki typu przyrost komentarzy czy obserwatorów, gdyż takowych nie prowadzę, ale na pewno bardzo szybko dochodzą kolejne wpisy. Nie pojawiałyby się, gdyby nie chciał ich nikt czytać, dlatego dzięki Wam wielkie! :)

Swoją drogą chyba pora pomyśleć o jakimś konkursie, bo dawno żadnego nie było, a dwusetny post to nie w kij dmuchał. Może da się go połączyć z inna okazją... :) Kto to wie!

8 komentarzy:

 1. Fajnie wiedzieć, że moje pytanie stało się inspiracją do napisania posta. :D Pozdrawiam i gratuluję dwusetnego posta. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Może komuś się naprawdę przydać ta informacja. :) Dzięki!

   Usuń
 2. Też zamówiłam prenumeratę ratalną i również nie otrzymałam jeszcze żadnej przesyłki. Pomyślałam, że coś się zmieniło, i 2 tom przyjdzie razem z 3 i 4. Dzięki za rozwianie wątpliwości. Ja mam co czytać, więc bez problemu mogę poczekać do tego 8.10, ale uważam, że to i tak niezbyt profesjonalne z ich strony. Rozumiem, że mogło im zabraknąć książek, ale puszczenie informacji o opóźnieniu na maila nie jest wielką filozofią. Zwłaszcza, że trzeba było go podać przy zamawianiu prenumeraty.
  Co do Twojej teorii o hierarchii ważności, myślę, że to bardzo prawdopodobne - jeśli ktoś płacił z góry, to pewnie już ma drugi tom na swojej półce ;)

  Pozdrawiam i gratuluję 200 postu! :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Edytowałem wpis, bo mam nowe informacje - okazuje się, że wszyscy są poszkodowani jesli chodzi o pierwszy i drugi tom. :P

   Dzięki!

   Usuń
 3. Mnie na szczęście ten problem nie dotyczy, nie prenumeruję tej serii.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jest to jakieś pocieszenie. :D W sumie i tak i tak książki dojdą, najwyżej będzie w pewnym momencie wysyp nowych pozycji do biblioteczki, jak wszystkie się zbiegną mniej więcej w jednym czasie! :D

   Usuń
 4. Gratulacje z powodu 200 postu! Masz całkowitą rację - to nie w kij dmuchał! ;)
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A dziękuję! Zanim się obejrzę naprodukuję okrągłego tysiaka! :P

   Usuń