sobota, 25 czerwca 2016

Na ekranie Linkowanie #18

Podejrzewam, że reszta weekendu dla większości Polaków będzie czasem świętowania - w końcu nie na każdym Euro wychodzi do 1/4 finałów. :) Część jednak nie odczuwa aż takiej gorączki, inni się nie interesują piłką nożną, więc nie są bardzo podekscytowani. Świętujący z drugiej strony mogą chciej chwilę odpocząć od sportu - dla tych wszystkich osób (oraz tych, którzy aktualnie odpływają ale wracają po weekendzie :P) tworzę kolejny odcinek "Na ekranie Linkowanie"! Jest to już osiemnasty odcinek, można więc rzec, że w pewnym sensie osiągnął pełnoletność. Jakkolwiek dziwnie by to nie brzmiało w przypadku cyklu. :) W każdym razie udaje mi się jak na razie utrzymać w miarę regularne odstępy czasowe - ostatnie odcinki pojawiały się pod koniec każdego miesiąca. Zobaczymy jak będzie w lipcu.

W tym odcinku przedstawiam osiem ciekawostek, z czego spora część będzie dotykała tematyki historycznej. Kiedyś było sporo z branży IT, tym razem obrzucę Was historią! Co jednak poradzę, że takie ciekawe tematy się akurat trafiły. :) Będą jednak również luźne przemyślenia oraz gratka dla fanów Gry o Tron - zebrane do kupy informacje o Białych Wędrowcach! 

Oto przed Państwem Ciekawostki!

1. Co wiemy o Innych? Kim są Biali Wędrowcy? Zebrane informacje z książek oraz dotychczas wyemitowanych odcinków seriali. Uwaga, długie!

2. 10 mało znanych faktów z życia Henryka Sienkiewicza - jeśli tak jak ja jesteście sympatykami twórczości Henryka Sienkiewicza to coś idealnie dla Was. Jeśli nie jesteście, to może po lekturze tego wpisu go polubicie. :)

3. Posłuchajcie mnie 20 kilkulatki - stary, ale wciąż jary wpis o... sami zobaczcie. :)

4. Przy nich Kulczyk był biedakiem! Jak bardzo zamożni byli polscy magnaci? - czy bogactwem dorównamy polskiej magnaterii? Przekonacie się z tego artykułu.

5. Najciekawsza książka tygodnia. The Walking Dead wymięka przy prawdziwych opowieściach o zombie - trochę inna "bajka" z zombie w roli głównej oraz dwie w pewnym sensie związane z nią pozycje.

6. Zmierzch festiwali muzycznych? - dość kontrowersyjne rozmyślania nad przyszłością festiwali muzycznych, pozwalające na zastanowienie się i stanięcie po którejś stronie barykady.

7. Zalety i wady pracy freelancera - jeśli myśleliście kiedyś nad freelancingiem to z tego artykuły możecie dowiedzieć się o ciemnych i jasnych stronach bycia wolnym strzelcem.

8. Słowianie rządzili na Bałtyku. Najazdy z Pomorza pustoszyły Skandynawię - garść ciekawostek o potędze Słowian w czasach przemilczanych w szkołach, czyli przed X wiekiem.


0 komentarze:

Prześlij komentarz