niedziela, 17 lipca 2016

Na ekranie Linkowanie #19

Długo nie skrobałem niczego - praktycznie równy tydzień mnie nie było. Ostatni wpis pojawił się w poprzednią niedzielę a w tygodniu nic, nawet krótkiej notki. Trochę więcej mnie było na Facebooku - tam to jednak zupełnie inna bajka niż tutaj. :) Nie mogę powiedzieć, że mi źle idzie pochłanianie książek czy że kompletnie nie mam czasu. Ot, po prostu "Brudne wojny" okazały się pozycją bardziej wymagającą niż się spodziewałem. Wolno się ją czyta (chociaż z zainteresowaniem), często trzeba przerywać a i w tym samym oknie czasowym wchłonie się mniej stron niż przeciętnej książki.

Na szczęście udało mi się już zgromadzić pokaźną garść ciekawych linków. :) Z tego powodu postanowiłem umilić Wam końcówkę weekendu oraz lekko rozruszać ruch na blogu, coby mi trasa do niego nie zardzewiała. Tym razem znalazły się w zestawieniu dla linki zawierające materiały anglojęzyczne - nie jest to żadna zapowiedź zmian i ładowania w cykl treści w językach innych niż polski. Po prostu te dwa były naprawdę ciekawe - a w jednym nawet znajomość angielskiego nie jest tak naprawdę w ogóle potrzebna, gdyż jest to drzewo genealogiczne. :)

Zapraszam więc serdecznie na porcję linków, wśród których znajdziecie wspomniane już drzewo genealogiczne pewnej fikcyjnej rodziny, zdjęcia sprzed wielu lat oraz ciekawostki na temat oszczędzania oraz inwestowania!

1. Złotoria koło Torunia sprzed lat - zdjęcia przedstawiające Złotorię, wieś pod Toruniem w gminie Lubicz, zebrane przez lokalnych miłośników historii.

2. Bentley wykorzystał technologię NASA by stworzyć nietypowe zdjęcie swojego auta - a co jest takiego nietypowego w tym zdjęciu? Z pewnością rozmiar, ale przekonajcie się sami.

3. Warszawa z fałszywym przystankiem. By pacjenci nie uciekali - temat smutny, ale sam pomysł ciekawy.

4. Jak europejskie kraje radzą sobie z niedźwiedziami - te dostojne i wspaniałe zwierzęta potrafią narobić również szkód w ludzkich gospodarstwach, dlatego różne kraje radzą sobie z tym w rożny sposób.

5. This Targaryen family tree explains Extraordinary ‘Game of Thrones’ Dynasty! - znaczy się drzewo genealogiczne dynastii Targaryen.

6. Od oszczędzania do inwestowania - bardzo przyjemny poradnik pokazujący w kilku krótkich filmach i artykułach jak w ogóle zabrać się do podstawowego oszczędzania oraz inwestowania.

7. Welcome to Riddle Challenge - mnóstwo zagadek, łamigłówek oraz innych ćwiczeń dla naszego umysłu.

8. Inżynieria historyczna: Co się stanie kiedy skończy się ropa? - nieco inne podejście do tematu na bazie historii ludzkości.

0 komentarze:

Prześlij komentarz