czwartek, 8 września 2016

Copernicon 2016

Można powiedzieć, że moim ulubionym powiedzeniem stosowanym na blogu jest "nie samymi książkami człowiek żyje". Wbrew pozorom lubię sobie czasem pograć w gry (a raczej lubiłem, bo teraz po prostu czasu na nie nie mam) czy obejrzeć serial. Fantastyka to moja miłość od najmłodszych lat - jej filarami są gry fabularne, gry cRPG, gry MMO i książki z szeroko pojętego gatunku fantastyki. Tęsknym okiem więc spoglądam na relacje z różnych eventów czy festiwali związanych z fantastyką - sam bym z chęcią się wybrał na takowy. Mieszkam od dwóch lat w Toruniu (zresztą wcześniej też w nim mieszkałem przez trzy lata), a nie zaliczyłem jeszcze żadnego Coperniconu. Coś niebywałego.

Uda mi się to nadrobić w tym roku! Copernicon 2016 zresztą zapowiada się fantastycznie pod wieloma względami, w tym również literatury. Wykłady, prelekcje, spotkania, LARPy, bloki konkursowe, cosplaye, animacje, planszówki - po prostu multum różnych atrakcji skondensowanych w jednym mieście. Zdecydowanie warto zajrzeć!

Mnie osobiście najbardziej interesują goście, którzy zaszczycą festiwal swoją obecnością. Spośród tych, których osobiście z chęcią wymienię (chociaż nie znaczy to, że inni są w jakikolwiek sposób gorsi!) gotowość do działania zapowiedzieli:

  • Aneta Jadowska
  • Robert M. Wegner
  • Ilona Myszkowska
  • Jakub "Dem" Dębski
  • Andrzej Pilipiuk
  • Maja Lidia Kossakowska
  • Jarosław Grzędowicz


Nie wymieniłem nawet jednej trzeciej wszystkich gości! Części po prostu nie znam, gdyż nie tworzą w interesujących mnie dziedzinach lub po prostu jestem nie na czasie. :)


CZY JESTEŚ SZALONY?


Oprócz tego oczywiście będą bloki programowe, które rozciągają się od piątku aż do samej niedzieli w kilku bardzo malowniczych miejscach w samym centrum Torunia. Oczywiście centrum to to Zespół staromiejski Torunia, gdzie każdego roku zbiera się mnóstwo fanów fantastyki! Z chęcią bym podał rozkład dnia, ale niestety próba jego przekopiowania z podziałem na bloki lub tematykę mija się z celem. Jest tego za dużo, w zbyt szczegółowym podziale. :)

Wstęp na wszystkie atrakcje jest oczywiście płatny, karnet na trzy dni kosztuje 60 zł, natomiast poszczególne dni są płatne w następujących kwotach:


  • piątek (16.09.2016) - 20 zł
  • sobota (17.09.2016)- 40 zł
  • niedziela (18.09.2016) - 20 zł

Taniej więc wychodzi wziąć karnet. Osoby reprezentujące media mogą oczywiście ubiegać się o akredytację prasową!

Zobaczę się z kimś z Was na Coperniconie 2016? :)

0 komentarze:

Prześlij komentarz