sobota, 12 listopada 2016

Bardzo chcę! #27 - Przemysław Piotrowski "Droga do piekła"

Przemysław Piotrowski "Droga do piekła"
Źródło: Lubimyczytac
Trochę się spóźniłem z odcinkiem w tym miesiącu. Nie miałem za bardzo czasu przed 10 listopada, samego 10 listopada też niestety nie (można rzec, że skończyłem pracę koło 21), a 11 listopada to był 11 listopada i w ogóle. Tak też wybaczcie proszę ten lekki poślizg, nie zapomniałem tym razem! Po prostu czas nie jest zbyt łaskawy. :) Nadrabiam jednak zaległości, a zapewniam, że warto zapoznać się z propozycją książki, która pada w tym wpisie. Zostaję bowiem przy polskich autorach (a co! mamy świetnych pisarzy, po co tylko zagranicznych czytać!), a "Drogę do piekła" - bowiem o niej mowa - widziałem już na wielu blogach, które czytam.

Przemysław Piotrowski nie zaczął swojej przygody od "Dogi do piekła" - pierwszy był "Kod Himmlera", który według opinii przyjął się całkiem dobrze. Druga książka autora wydaje się być lepsza od poprzedniej, co miałoby sens biorąc pod uwagę trendy w porównaniu kolejnych książek różnych, początkujących pisarzy. Obie książki autora wydane zostały nakładem wydawnictwa Videograf. Cóż mogę rzec - wygląda na kolejnego obiecującego pisarza.

"Droga do piekła" ma być połączeniem paru ciekawych cech. Po pierwsze zagadka kryminalna - czyli coś, co jest podwaliną każdego dobrego kryminału lub thrilleru. Do tego dorzucamy coś, co jest określane jako "pierwotne zło" oraz "zdziczała przemoc". Jeśli dorzucić do tego tajemniczy opis "odrażającej woni siarki" i to na dodatek "po drugiej stronie", otrzymujemy coś, obok czego nie mogę przejść obojętny! Zobaczcie zresztą sami:

"Były amerykański żołnierz John Pilar zostaje skazany na śmierć za zamordowanie swojej rodziny w wyjątkowo bestialski sposób. Kat wstrzykuje mu zabójczą mieszankę, ale to nie koniec jego podróży. Po drugiej stronie budzi go odrażająca woń siarki… 
Jego młodszy brat Lukas, były nowojorski policjant, a dziś zapijaczony detektyw, nie wierzy w jego winę. Odkrywa, że naczelnik więzienia, w którym zginął brat, nie ma krystalicznie czystego sumienia. Razem z młodą dziennikarką Rose Parker rozpoczynają prywatne śledztwo i wpadają na trop mrocznego spisku. Z każdym dniem coraz bardziej zagłębiają się w matni pierwotnego zła, niewyobrażalnego okrucieństwa i zdziczałej przemocy. Czy oczyszczą Johna z zarzutów, czy może dokopią się do prawdy tak przerażającej, że nawet samo piekło wydaje się być jedynie drobną igraszką? 
„Droga do piekła” zabierze Cię w otchłań zła, gdzie trupi odór i kwaśna woń śmierci są jedynie finezyjnym zaproszeniem do skrzętnie skrywanej, mrocznej tajemnicy ludzkości. 
Chcesz spać? Nie czytaj! W nocy koszmary przyjdą na pewno!"

Co Wy na to? Ja jestem w pełni przekonany! Tematyka jakby stworzona dokładnie dla mnie. Absolutny must have w mojej biblioteczce. :)

0 komentarze:

Prześlij komentarz