środa, 9 listopada 2016

Kinowy listopad 2016!

Cóż, nie będzie to raczej żaden regularny cykl, ale ogólnie filmy też są spoko, no nie? Zwłaszcza jeśli zagląda się na spis premier w danym miesiącu i już się wie, że ani finansowo by się ich wszystkich nie ogarnęło, ani tym bardziej czasowo. A taki właśnie wydaje się być listopad. Zajrzałem właśnie przed chwilą z ciekawości na Filmweb i na premiery listopadowe i aż mi szczęka zleciała w dół, odbijając się kilka razy od podłogi. Praktycznie dla każdego coś dobrego, dużo filmów, które już mają wysokie oceny i dobre opinie, a do tego wiele z nich akurat w moim guście.

Przedstawię kilka propozycji, które według mnie są najciekawsze. Nie znaczy to jednak, że wszystkie przypadną Wam do gustu i zalecam tak czy siak samodzielne przejrzenie premier. Naprawdę jest w czym wybierać!

Wszystkie plakaty pochodzą ze strony Filmweb.

Hacksaw Ridge (Przełęcz ocalonych)
Hacksaw Ridge (Przełęcz ocalonych)

Reżyser: Mel Gibson
Premiera: 4 listopada 2016

Powiadają, że student bez waruna jest jak żołnierz bez karabinu. W historii USA był jednak żołnierz, który przez całą służbę nie miał w ręku karabinu i nie wystrzelił ani jednego naboju. Okazał się jednak bohaterem, który niejednego kompana uratował od niechybnej śmierci. Mel Gibson wyreżyserował film opowiadający historię jego służby.
Jestem mordercą
Jestem mordercą

Reżyser: Maciej Pieprzyca
Premiera: 4 listopada 2016

Czasy PRL. Milicjant dostaje niezbyt przyjemne i łatwe zadanie. Musi wytropić i złapać seryjnego mordercę. Mowa oczywiście o "wampirze z Zagłębia", który pracował nad swoimi ofiarami w latach 70. XX wieku.
Trolls (Trolle)
Trolls (Trolle)

Reżyser: Mike Mitchell
Premiera: 4 listopada 2016

Film animowany ze stajni Dream Works, opowiadający o historii Trolli. Nie takich, jakimi sobie ich wyobrażamy, ale śmiesznych, małych, włochatych trolli, których w sumie porwała potwora. Słodkie kucyki ze strachu paskudzą lukrowymi babeczkami i takie tam. Brzmi świetnie!
Pitbull. Niebezpieczne kobiety
Pitbull. Niebezpieczne kobiety

Reżyser: Patryk Vega
Premiera: 11 listopada 2016

Wbrew pozorom kobiety nie stanowią jedynie ułamka szeregów policji. W 2015 roku kobiety stanowiły około 40% funkcjonariuszy. Płeć piękna zajmuje również wysokie stanowiska i podobnie jak mężczyźni - bywa skorumpowana. Często same wiążą się z gangsterami lub po prostu dokonują złych wyborów.
Snowden
Snowden

Reżyser: Oliver Stone
Premiera: 18 listopada 2016

Postać Edwarda Snowdena jest kojarzona przez zdecydowaną większość ludzi. Człowiek ten opublikował mnóstwo tajnych danych ze swojej byłej pracy - NSA. Dokumenty te przewróciły cały świat do góry nogami. Oto jego historia oraz historia tego, w jaki sposób udało mu się doprowadzić do tak ogromnego wycieku informacji.
Nocturnal Animals (Zwierzęta nocy)
Nocturnal Animals (Zwierzęta nocy)

Reżyser: Tom Ford
Premiera: 18 listopada 2016

Nieco chaotyczna historia pewnego małżeństwa oraz późniejszej samodzielnej kobiety, odnoszącej sukcesy. Historia tak naprawdę opowiadająca o smutkach ludzi z wyższych sfer, ich nieszczęścia oraz przypadków.
Shut In (Osaczona)
Shut In (Osaczona)

Reżyser: Farren Blackburn
Premiera: 25 listopada 2016

Dziecięca psycholog nie zawsze potrafi się odpowiednio zająć dzieckiem. Czasem może nawet zgubić chłopca i to we własnym domu. Czy późniejsze wydarzenia są rzeczywistością czy tylko urojeniami pani psycholog? Czy to horror, thriller czy kryminał?

0 komentarze:

Prześlij komentarz