sobota, 5 listopada 2016

Na ekranie Linkowanie #21

Do sierpnia bieżącego roku włącznie udawało mi się wrzucać co najmniej jeden odcinek z serii "Na ekranie Linkowanie". Niestety wrzesień był pod każdym względem zapchany - nie miałem czasu nawet na takie zwyczajne, niezobowiązujące buszowanie po internecie jak zazwyczaj. Przy okazji żadne ciekawostki nie wpadały mi w ręce - a czasem się tak zdarza, że nawet trzy linki jednego dnia dorzucę do spisu ciekawostek dla Was wszystkich. Oczywiście parę się trafiło, więc nie zdziwcie się, jeśli niektóre artykuły zaserwowane poniżej będą dość... stare. :)

Tym razem udało się zebrać dziewięć sztuk ciekawostek, w tym również z blogów! Oprócz tego znajdziecie dwie ciekawe mapy, które mogą się przydać zarówno bibliofilom, jak i każdemu obywatelowi naszego kraju. Jednocześnie mam nadzieję na utrzymanie różnorodności w dalszych odcinkach, no i oczywiście częstszą publikację! Na dwudziesty drugi odcinek w październiku bym raczej nie liczył, ale kto wie co przyniesie listopad... (Tak, pisałem ten post na początku października... :P) W końcu teoretycznie ma być to zimny, deszczowy miesiąc pozbawiony słońca, w którym najlepiej się czyta różne ciekawostki mając obok siebie gorące kakao/herbatę/kawę. :)

Wystarczy jednak już tego lania wody, przejdźmy do ciekawostek, które - mam nadzieję - zaciekawią Was i być może nawet rozbawią lub się zwyczajnie przydadzą!

1. Mroczna legenda PRL-u - jeśli kojarzycie historię "Czarnej Wołgi", to tutaj możecie sobie ją przypomnieć.

2. 10 niezwykłych zastosowań dla domowej drukarki - jak to mówią, jedna drukarka a tyle radości dla całej rodziny.

3. Dawna legenda okazała się prawdą. Ukryty skarb odnaleziono w Dębkach po 220 latach! - historia skarbu z Dębek, bazującego na legendzie.

4. Młodzież na 3 dni odcięta od komputera. Wyniki eksperymentu zaskakujące - jak obecne młode pokolenie poradziłoby sobie bez współczesnych sprzętów elektronicznych.

5. Firma bezpieczna w internecie - poradnik dla każdej firmy, jednak bardzo dużo rad można przerzucić na życie przeciętnego Kowalskiego - przystępny i ciekawy język z obrazkami!

6. 5 rzeczy, których nauczyłam się na studiach (ale nie na uczelni) - można rzec z pamiętnika studentki, czyli czego uczą studia okiem Dominiki z Maialis.pl.

7. Jak łatwo i przyjemnie uczyć się języków? - teoretycznie oczywiste rady, o których jednak prawie nikt nie pamięta - warto je sobie więc przypomnieć z Amandą!

8. Internetowa mapa do kontaktów z Policją. Wskaż stróżom prawa niebezpieczne miejsca - dodatkowy opis jest chyba w tym przypadku zbędny. :)

9. Mapa polskich księgarń - tym razem gratka dla wszystkich fanów literatury - mapa z księgarniami w Polsce.

0 komentarze:

Prześlij komentarz