niedziela, 3 września 2017

Podsumowanie sierpień 2017

Właśnie minęły wakacje - a przynajmniej te, które znane są wszystkim uczniom. Oczywiście osoby pracujące i studenci również często korzystają z tych letnich miesięcy, aby odpocząć nieco od całego roku wytężonej pracy. Sam również skorzystałem z sierpnia i zwolniłem swoje obroty - co między innymi widać w liczbie przeczytanych książek. I tak miałem na nie w sumie niewiele czasu. Odwiedziłem byłą stolicę Polski, w której spędziłem kilka dni, zajrzałem do obecnej stolicy naszego kraju, pierwszy raz wyjechałem na żagle i to wszystko w jednym miesiącu! Ogólnie więc odpoczynek mogę zaliczyć do udanych, a wrzesień rozpocząć z nową dawką energii!

Pięć książek w tym miesiącu - jak na mnie to ładny wynik, z którego się cieszę. Zwłaszcza, że ogólnie rzecz biorąc średnia ocena wyszła całkiem przyzwoita - znaczy się dobre książki czytałem. Chociaż podejrzewam, że wrzesień przebije sierpień pod tym względem. Udało mi się bowiem podjąć współpracę z Agencją AIM Media, która współpracuje z Wydawnictwem Insignis - tak, tym od "Metro 2033" czy książek z uniwersum Warcrafta oraz Starcrafta. Zapowiada się więc wspaniały miesiąc z praktycznie samymi egzemplarzami recenzenckimi!

Poniżej jak co miesiąc przedstawiam garść statystyk w infografikach, aby lepiej przybliżyć moje wspaniałe osiągnięcia!Całkiem nieźle, co nie? Wyświetlenia też mi poszły w górę - widzę spory ruch wśród kilku postów, zwłaszcza opinia o "Illuminae" wypadła całkiem nieźle. Przyzwoicie wręcz! Ogólnie średnio wyszło około stu wyświetleń dziennie, z czego jestem zadowolony. Inna sprawa to ile z tych wyświetleń jest sztucznie nabitych przez boty - ale tego nawet nie zamierzam roztrząsać. Zwłaszcza, że Google Analytics pokazuje całkowicie różniące się od tych bloggerowych dane, jednak tutaj wpływ mają dodatki blokujące reklamy. Mają one bowiem w standardowych filtrach blokery dla GA, więc jeśli się nie doda do whitelisty u siebie w konfiguracji, to nie będzie się zliczanym.


Tutaj cały czas widzę wzloty i upadki, jeśli mogę tak to nazwać. Statystyki z GA się wahają we wszystkie strony i często całkowicie odbiegają od tych z Bloggera. Do tego jednak się przyzwyczaiłem, a nie wykonuję i tak żadnych działań, które miałyby wszystkie wartości poprawić. Więc się po prostu cieszę z tego, co jest. :)

Pięć książek - całkiem przyzwoity wynik. Linki do wszystkich opinii możecie znaleźć tutaj:


1. "Illuminae. Illuminae Folder_01" - J. Kristoff, A. Kaufman
2. "Felicia zaginęła" - J. L. Horst
3. "Pomnik Cesarzowej Achai" Tom V - A. Ziemiański
4. "Straż nocna" - T. Pratchett
5. "Ścieżka Gniewomira" - P. Skupnik

Klasycznie prezentuję również małą garść informacji o wiodących postach oraz źródłach odwiedzin. Najczęściej otwieranym wpisem była opinia o "Illuminae. Illuminae Folder_01" - Jay Kristoff, Amie Kaufman - około 6% wszystkich odwiedzin w sierpniu! Natomiast najwięcej wejść należy do bloga Kreatywna Alternatywa - to właśnie ten blog książkowy wygenerował mi najwięcej wejść spośród wszystkich blogów. :) Dzięki! A Wam jak minął miesiąc? :)

0 komentarze:

Prześlij komentarz