poniedziałek, 28 grudnia 2015

Na ekranie Linkowanie #10

W listopadzie pojawiły się trzy odcinki z cyklu "Na ekranie Linkowanie", natomiast cały grudzień minął bez nich. Tak być nie może! Dlatego dzisiaj uraczę Was kolejną porcją zbieranych przeze mnie linków z ciekawymi informacjami. Myślę, że będzie to idealny rozbieg w poświąteczny poniedziałek, kiedy osobom pracującym się nie chce iść do pracy, a tym, którzy mają wolne nie chce się po prostu ruszyć z łóżka. :) Widziałem już, że dużo recenzji wypłynęło po tych kilku dniach, korzystaliście ze Świąt pełną piersią, więc do czytania jesteście przyzwyczajeni! Z rozpędu może przeczytacie w całości wszystkie serwisy, które prezentuję. :)

Dzisiaj macie okazję zapoznać się z paroma prawami konsumenta, dowiedzieć się (trochę późno, bo informacja nie jest najświeższa) o promocji Cinema City oraz obserwować stare strony internetowe na starych przeglądarkach. Jak zwykle każdy powinien znaleźć coś dla siebie. :)

1. Nadchodzi nowa era internetu? Poznajcie Li-Fi - nowa technologia w służbie szybkości przesyłania danych.

2. Komputery dla graczy - historia od 1950 do 2015 roku [infografika] - gratka dla miłośników komputerów lub/i historii.

3. Płacisz raz i oglądasz ile chcesz - tak Cinema City spełnia moje marzenie z dzieciństwa - nowy program Cinema City, czyli jak kupić abonament na kino.

4. Stare strony w starych przeglądarkach - "symulator" starego internetu, wybieracie stronę, przeglądarkę i datę (może u niektórych nie działać).

5. E-sklep anuluje zamówienie, konsument żąda realizacji. Co na to prawnik? - parę porad prawniczych dotyczących zamówień oraz ich realizacji.

6. Kim jest "chachar" czy "mlihuba"? Opublikowano słownik dawnych śląskich wyzwisk i obelg - jak w tytule, chociaż osobiście za wiarygodność nie odpowiadam. :)

7. Srebro - import który stworzył Polskę - trzy strony dobrej historii z czasów, kiedy powstawało państwo polskie.

8. Skąd brać darmowe zdjęcia - przydatny poradnik zarówno dla bloggerów, jak i innych osób wykorzystujących na co dzień różne zdjęcia czy obrazki.

5 komentarzy:

 1. Ten abonament do kina to całkiem fajny pomysł. Dla kinomaniaków idealny:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Darmowe zdjęcia na pewno się przydadzą :) Teraz problem z licencją jest naprawdę ogromny.
  modnaksiazka.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetny ten link do darmowych zdjęć! :) Na pewno będę z niego korzystał :)
  O abonamencie słyszałem już przed świętami, ale nie jestem aż takim kinomanem by go kupować. Niemniej jednak jest on bardzo atrakcyjny :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Pierwszy raz słyszę o Li-Fi i wydaje się świetnym rozwiązaniem :)A kartę Cinema już dzisiaj idę zamówić, ponieważ zdecydowanie więcej wydaje miesięcznie na kino niż opłata abonamentowa :D

  OdpowiedzUsuń
 5. Pierwszy link przyda mi się do mojej prezentacji na uczelnie - dziękuję bardzo! :D

  OdpowiedzUsuń