piątek, 5 sierpnia 2016

Kinowy sierpień 2016!

Nie byłem nigdy filmowym człowiekiem - mam wiele zaległości w klasykach klasyki, ale czasem sobie lubię coś obejrzeć. Nie było na moim blogu dużej ilości informacji o premierach czy nawet starszych produkcjach wielkiego ekranu i raczej nie będzie. Oczywiście dalej będę ciągnął moją serię "Z ekranu pod pióro" jeśli tylko będę miał taką okazję, ale ten wpis nie jest jakimś początkiem nowej serii. Nie zamierzam odchodzić od książek i mieszać na tej stronie dodatkowej tematyki - nie przekształcam bloga w ogólnokulturalną tematykę. Nie da się jednak przejść obojętnie obok sierpniowych zapowiedzi kinowych, no po prostu nie da się!

W każdym razie ja nie mogę, tak samo jak nie mogę się z Wami podzielić krótkimi opisami najciekawszych - według mnie - nadchodzących premier. Sierpień 2016 jest bardzo bogaty w ciekawe pozycje, na które warto skoczyć do kina. Następne miesiące również wydają się być dość ciekawe (aż się zastanawiam nad zakupem karty do Cinema City, ale pewnie na zastanawianiu się zakończę sprawę znając życie), jednak sierpień po prostu bije wszystko na głowę. Pozwolę sobie więc przedstawić Wam moje propozycje w znanym Wam już z comiesięcznych zapowiedzi książkowych stylu, poprzez krótkie opisy z plakatami!

Wszystkie poniższe obrazy plakatów pochodzą z serwisu Filmweb. Daty premier oznaczają oczywiście premiery w Polsce. :)

Suicide Squad (Legion Samobójców)

Reżyseria: David Ayer
Premiera: 5 sierpnia 2016

Co się stanie, gdy zbierze się do kupy najgorszych złoczyńców i postawi ultimatum - idziecie wypełnić piekielnie niesamowitą misję a wam odkupimy winy? Powstanie właśnie Suicide Squad! Fabuła opiera się na komiksach DC Comics i zapowiada się masa świetnej zabawy. Oby tak było rzeczywiście!
Sausage Party 

Reżyseria: Conrad VernonGreg Tiernan
Premiera: 12 sierpnia 2016

Czy zastanawialiście się kiedyś czy jedzenie czuje? Albo dlaczego po ugryzieniu jednej marchewki, reszta nagle spada na podłogę? Może one tak naprawdę uciekają przed Wami, bo przeżywają horror... Dowiecie się tego wszystkiego z Sausage Party już 12 sierpnia!
War Dogs (Rekiny wojny)

Reżyseria: Todd Phillips
Premiera: 19 sierpnia 2016

Nie wszystkie interesy są czyste, nawet jeśli prowadzi je rząd. Tak po prawdzie, to interesy nie są czyste ZWŁASZCZA kiedy prowadzi je rząd. Tak jest również w tym przypadku, gdy dwóch facetów ma zajmować się handlem bronią w Afganistanie. Na zlecenie Pentagonu. Oj, będzie się działo...
Nine Lives (Jak zostać kotem)

Reżyseria: Barry Sonnenfeld
Premiera: 19 sierpnia 2016

Było już wiele zamian ról - matka z córką, ojciec z synem, kobieta z mężczyzną, ale facet z kotem? Jak to jest być kotem przekona się 19 sierpnia pewien biznesman, który cały czas myśli tylko o sobie i swojej mamonie. W sumie podobnie jak kot, tylko należy do tego dodać próby zapanowania nad światem, jak to na kota przystało.

0 komentarze:

Prześlij komentarz