niedziela, 14 sierpnia 2016

Na ekranie Linkowanie #20

Kolejny, okrągły odcinek jednej z Waszych ulubionych serii! Przyznam się Wam bez bicia, że chyba z połowa linków, które dzisiaj ujrzycie, uzbierała się tak naprawdę w ciągu ostatnich paru dni. Jakiś taki nagły wysyp ciekawostek się zrobił. Wszystkie skrupulatnie oczywiście zapisywałem w osobnej, specjalnie przygotowanej na potrzeby cyklu "Na ekranie Linkowanie" zakładce w przeglądarce. Tym razem będzie okrąglutka dziesiątka! Tak, tak, dokładnie dziesięć linków, czyli teoretyczne maksimum w mojej serii.

Do tej pory w zdecydowanej większości przypadków było od sześciu do ośmiu ciekawostek zaserwowanych w ramach każdego odcinka. Tym razem jednak dla okrągłego odcinka będzie okrągła dyszka. Widać dzięki temu też jak ładnie mi się udało zebrać interesujące treści w internetach. Mam nadzieję, że zagłębicie się w nie z zainteresowaniem i wszystkie Was nie rozczarują. :) Trochę różnorodności jest, więc w sumie każdy powinien znaleźć chociaż jeden artykuł dla siebie.

Dzisiaj trochę historii (ponownie) - tej niezbyt przyjemnej do czytania.Oprócz tego parę tematów dotyczących rozwoju i kariery w zawodach, szybkie słówko o konieczności rejestracji numerów na kartę oraz gratka dla bloggerów związana z Międzynarodowymi Targami Książek w Krakowie (na nią natrafiłem dzięki Ani z bloga "Chaos Myśli"). Jak widzicie jest naprawdę różnorodnie. :)

1. "No i to było właśnie najgorsze, że była taka kompletna cisza… że nie było nic słychać" - historia katastrofy kolejowej z 1980 roku w Otłoczynie pod Toruniem.

2. Gdański hotel postawił na zatrudnienie młodych. Efekt? So Stay Hotel miażdży konkurencję na najtrudniejszym rynku - przydługi tytuł, który mówi sam za siebie, a artykułu wręcz nie trzeba przedstawiać.

3. Rejestracja kart SIM ruszyła. Jak to załatwić, gdzie i do kiedy? - jeśli jeszcze nie wiecie co i jak w związku z obowiązkiem rejestracji numerów telefonów na kartę, to z tego artykułu dowiecie się niemalże wszystkiego.

4. Dasz wiarę? Bliskowschodni czciciela Szatana, czyli jazydyzm - być może słyszeliście już tę nazwę obok informacji dotyczących konfliktu w Syrii; teraz macie okazję przyjrzeć się nieco bliżej jazydom.

5. Antologia opowiadań nominowanych do Zajdla już dostępna - trochę po czasie, ale jeśli ktoś jeszcze nie ma, to może teraz mieć. :) Jest Wegner!

6. Mathematicians Found Out Who Is The Main Character In Game of Thrones - jak to mówią, matematyka królową nauk i okazuje się, że powiedzenie to sprawdza się również w literaturze i kinie!

7. Blogerze! Przyjdź na Targi bezpłatnie - dobrze widzicie, BEZPŁATNIE na wszystkie cztery dni. Szczegóły w środku!

8. Jak wykorzystałem Stack Overflow i GitHub, żeby dostać wymarzoną pracę przed 19 urodzinami bez studiów - tak, jest to możliwe, a o tym w jaki sposób dokonał tego autor artykułu - w środku. Polecam, można przełożyć na praktycznie każdą branżę.


0 komentarze:

Prześlij komentarz