wtorek, 23 sierpnia 2016

Liebster Blog Award #14

Szał ciał normalnie, już czternasta nominacja do Liebster Blog Award! Tym razem zawdzięczam (oraz Wy - bo możecie poczytać odpowiedzi :P) ją Łukaszowi z bloga Świat Fantasy - dzięki wielkie! Jego odpowiedzi na jego nominację możecie oczywiście przeczytać w podlinkowanym poście. A polecam, bo zarówno pytania jak i odpowiedzi Łukasza są ciekawe!

Podobnie zresztą się sprawa ma z pytaniami, które między innymi ja otrzymałem od Łukasza. Są one do tego stopnia wymagające i stanowią spore wyzwanie, że aż zabrałem się za skrobanie odpowiedzi w tym samym dniu, w którym dostałem nominację! Piszę więc ten post jeszcze w lipcu, chociaż nie mam pojęcia kiedy postanowię go udostępnić. Nie wiem czy dzisiaj odpowiem na wszystkie pytania, czy też będzie to myślenie rozłożone na dwa miesiące (jakkolwiek by to dziwnie nie brzmiało). W każdym razie mam nadzieję, że nie będziecie zawiedzeni i przeczytacie choćby same pytania z zaciekawieniem. :) Cóż, za odpowiedzi - mimo że są moje - nie mogę ręczyć. :P


1. Jak wygląda Twój pokój? Opisz w kilku zdaniach

Tak w sumie to dwa pokoje - jeden używany jako sypialnia, drugi jako powiedzmy "salon". Sypialnia jaka jest każdy wie - oprócz wyra jest kilka mebli do trzymania różnych rzeczy. Salon zawiera dwie kanapy, meblościankę z mnóstwem książek i drukarką, w rogu stoi moja kolekcja roślin owadożernych a pod ścianą zapomniany orbitrek. :P

2. Jaka jest najlepsza książka, jaką w tym roku przeczytałaś/przeczytałeś?

Waham się między "Strefą skażenia" a "Niebem ze stali". I chyba się nie zdecyduję. :)

3. Od jak dawna prowadzisz blog?

Od ponad dwóch lat - pierwszy post pojawił się w styczniu 2014 roku. Wiele blogów istnieje o wiele dłużej, ale i tak jestem dumny, że cały czas mam motywację i chęci do dalszego prowadzenia. Bez Was wszystkich jednak tej motywacji i chęci by nie było. :)

4. Co uważasz za swoje największe osiągnięcie w życiu lub w sferze blogosfery?

Nie zastanawiam się nigdy nad tym jak duże są moje konkretne osiągnięcia, bo nigdy nie są wystarczająco wspaniałe, żebym nie mógł osiągnąć czegoś lepszego. Łatwiej chyba mi będzie z kwestią blogosfery - można powiedzieć, że największym moim osiągnięciem jest to, że cały czas prowadzę bloga, staram się go rozwijać albo chociaż utrzymywać jak nie ma czasu na innowacje i w ogóle. :)

5. Otrzymujesz kupon na kupno 10 książek. Jakie to by były tytuły?

Łatwiejszego pytania nie mogłeś dać - oczywiście, że byłaby to  Malazańska Księga Poległych. :P Skoro jednak prosisz o tytuły to dal innych zainteresowanych proszę uprzejmie:

 1. Ogrody Księżyca (Gardens of the Moon) – 1999
 2. Bramy Domu Umarłych (Deadhouse Gates) – 2000
 3. Wspomnienie lodu (Memories of Ice) – 2001
 4. Dom Łańcuchów (House of Chains) – 2002
 5. Przypływy nocy (Midnight Tides) – 2004
 6. Łowcy kości (The Bonehunters) – 2006
 7. Wicher śmierci (Reaper's Gale) – 2007
 8. Myto ogarów (Toll the Hounds) – 2008
 9. Pył snów (Dust of Dreams) – 2009
 10. Okaleczony Bóg (The Crippled God) – 2011

Żywcem prosto z Wikipedii wraz z datami wydania i angielskimi tytułami. :)

6. Bardziej lubisz filmy i komiksy Marvela czy DC i dlaczego?

Tak w sumie nie jestem wielkim fanem ani jednych ani drugich. Znaczy obejrzeć sobie lubię, komiksów w całości ani nawet w większej części nie czytałem. Ciężko więc odpowiedzieć na to pytanie. Jeśli miałbym jednak wybierać jako człowiek nie zaznajomiony w pełni ze szczegółami z uniwersami to chyba DC do mnie bardziej przemawia. Wiele z nich wydaje się być bardziej rozbudowanymi tworami, zwłaszcza fabularnie. Bardziej do mnie przemawiają choćby seriale Vertigo. Oczywiście "Suicide Squad" jest na moim celowniku z wysokim priorytetem. :)

7. Jaka książka leży najbliżej Ciebie?

Nick Marshall - "Mastering VMware vSphere 6"

8. Jaki jest Twój ulubiony zespół? Podaj proszę kilka utworów w ich wykonaniu, które sobie cenisz najbardziej. 

Mam kilka najbardziej ulubionych zespołów. Na pewno w czołówce może znaleźć się Nightwish, a utwory jakie mogę polecić to:

 • Phantom of the Opera
 • Wish I Had an Angel
 • Sleeping Sun


Innym zespołem, którego piosenki bardzo lubię jest Motorjesus - chociaż jest to (dla mnie) dość nowy zespół i dyskografii na pewno nie wymienię. Parę próbek:

 • Fuel the Warmachine
 • Back In The Action-Car


Bardzo lubię również Machinae Supremacy - zespół wykorzystujący w swojej muzyce generator SID, ten sam, który występuje w Commodore 64. Napisali cały soundtrack do gry Jets'n'Guns, być może niektórzy mogą ją kojarzyć. Kilka propozycji:

 • Dreadnaught
 • Death From Above
 • Flames of Fire


Do tego dochodzi całe mnóstwo folk metalu, viking metalu, battle metalu, zwłaszcza w wykonaniu skandynawskim. Kilka przykładów:

 • Finntroll - Trollhammaren
 • Ensiferum - Battle Song
 • Heidevolk - Vulgaris Magistralis
 • Korpiklaani - Wooden Pints


9. Do jakiego ze światów fantasy chciałabyś/chciałbyś się przenieść i dlaczego?

Wydaje mi się, że najchętniej bym się widział w Forgotten Realms lub w Uniwersum Warcrafta - znam je najlepiej i spędziłem z nimi najwięcej wspaniałych chwil. Zarówno w postaci książek, jak i gier komputerowych czy klasycznych RPG z wykorzystaniem podręczników i kart postaci oraz przede wszystkim własnej wyobraźni. :)

10. Masz już za sobą wyjazd wakacyjny? Jeśli tak, to opisz gdzie byłeś/byłaś. Jeśli nie, to napisz chce planujesz pojechać.

Ja to w wakacje jeżdżę wokół komina. :) Raczej nie planuję zazwyczaj wyjazdów, jak się uda to się uda. Jednak jeśli się uda to z chęcią bym zajrzał w nasze polskie Tatry - bardzo dawno tam nie byłem. No, ewentualnie w Bieszczady - tam z kolei nigdy nie miałem okazji cieszyć się spokojem, a może by się jakiegoś niedźwiedzia z oddali zobaczyło. :)

11. Z jakim bohaterem książkowym ostatnio utożsamiałaś/utożsamiałeś się?

W sumie z żadnym. Raczej się nie utożsamiam, nie widzę podobieństw i nie staram się tego robić. Zawsze są to dla mnie całkowicie osobne osoby, których przygody mogę przeżywać, ale nie porównywać ich z sobą, a tym bardziej utożsamiając się z nimi.

0 komentarze:

Prześlij komentarz