poniedziałek, 17 sierpnia 2015

Liebster Blog Award #9

Następna nominacja do Liebster Blog Award! Powoli wychodzę z lawiny, którą mnie zasypaliście, na chwilę obecną zostały jedynie trzy, wszystkie od tej samej osoby - Izy z bloga Kolejny Rozdział! Oprócz obecnego posta, który właśnie czytacie, zostaną jeszcze dwa Book TAGi - Celebrity Book TAG oraz Courtship Book TAG. 

Ostatnio w sumie więcej różnych TAGów, LBA oraz innych okołoksiążkowych i pozaksiążkowych postów, ale cóż poradzić - mniej czasu mam na czytanie, a posty wbrew pozorom nie są aż tak absorbujące. Mam nadzieję, że wraz z końcem sezonu wakacyjnego tego czasu będzie trochę więcej. Z drugiej strony trochę tych cykli napłodziłem i przebitka postów o takiej tematyce musiała siłą rzeczy powstać. :) Zwłaszcza biorąc pod uwagę, że do 10 książek w miesiącu to chyba nigdy nie dobiłem... Zajmijmy się jednak na razie nominacją!

1. Jak to się stało, że zaczęłaś/zacząłeś blogować?

Jakoś tak w sumie samo wyszło. Miałem wcześniej kilka blogów, ale wszystkie odeszły śmiercią naturalną, zapomniane i niechciane. Pomyślałem sobie, że w sumie sporo jest blogów książkowych, a ja czytam zarówno same książki jak i blogi, szukając opinii przeciętnego człowieka, a nie profesjonalisty, któremu płacą za tworzenie hiperpoprawnej recenzji. W ten sposób właśnie powstałem. :)

2. Do jakiej książki/autora czujesz największy sentyment? 

Chyba do R. A. Salvatore'a oraz R. A. Knaaka. Pierwsi dwaj autorzy, z których twórczością zapoznałem się prawie kompletnie. Do tego obaj piszą głównie w dwóch uwielbianych przeze mnie uniwersach. :)

3. Po jakie gatunki książek sięgasz najczęściej? 

Thriller oraz fantastyka - te dwa jeśli mam sam wybierać. Czasem wiadomo, coś innego wpadnie w ręce, ewentualnie mam akurat ochotę na inny gatunek. Do tych dwóch jednak mam największy sentyment i najbardziej je lubię.

4. Jaka jest ulubiona książka Twojego dzieciństwa?

"Przypadki Robinsona Crusoe" - przeczytałem tę książkę jako gówniarz chyba kilkanaście razy i zawsze mnie urzekała. :)

5. Czy lubisz wypożyczać książki w bibliotece?

W sumie to nie. Parę razy wypożyczyłem, ale mam problem z terminowością i w ogóle chęciami ruszenia tyłka do biblioteki. :P Jeśli pożyczam to od znajomych.

6. Czy myślałaś/myślałeś kiedyś o wydaniu/napisaniu książki? O czym by była?

Tak, nawet nie raz ani nie dwa razy. Zawsze mam mnóstwo pomysłów o różnej tematyce, ale główny problem to ich rozwinięcie i zazębienie wszystkich wątków. W związku z tym tematykę ciężko określić. Najbardziej "dopracowany" pomysł to chyba było przerzucenie cyklu ludzkiego zapłodnienia do równoległego wymiaru, w którym plemniki to bohaterowie typowi dla heroic/high fantasy i wyruszają na kolejny z regularnych podbojów tajemniczego zamku, o którym nikt nic nie wie, bo żadna ekspedycja nie wróciła żywa. Takie tam... :)

7. Gdybyś mogła/mógł zmienić zakończenie książki, to której?

"Harry'ego Pottera". Uwielbiam ten cykl, do tej pory z chęcią nawet do filmów wracam, ale zakończenie w moim mniemaniu jest kompletnie schrzanione. Tak jakby Rowling całą swoją inwencję wykorzystała w pełni na stworzenie wspaniałych tomów, a abonament wyczerpał się tuż przed napisaniem zakończenia.

8. Którego bohatera książkowego chciałabyś/chciałbyś ożywić? Dlaczego?

Jakuba Wędrowycza! Byłoby śmiesznie!

9. Jaka książka Cię rozczarowała?

"Krew marzeń" Susan Parisi - niby miało to być "drugie Pachnidło" a okazało się gniotem wypełnionym jedynie urojeniami o seksie i narkotykach.

10. Jaka jest Twoja ulubiona książka?

"Przegląd Końca Świata: Feed"!

11. Twoje marzenie związane z literaturą...?

Jak chyba wielu bloggerów - napisać i wydać własną książkę. :)

11 komentarzy:

 1. W takim razie życzę Ci aby spełniło się Twoje marzenie odnośnie napisania książki :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A dziękuję, chociaż to zapewne marzenie ściętej głowy. :P

   Usuń
 2. Byłoby naprawdę genialnie gdyby można było ożywić Wędrowycza :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z drugiej strony może to byłby koniec świata... :D

   Usuń
  2. W każdym razie byłoby ciekawie i znając jego podejście do Ruskich nie musielibyśmy obawiać jakiegokolwiek separatysty :D. A tak pozostaje nam jedynie czekać na kolejną książkę z Jakubem, która ma być podobno w 2016 roku :)

   Usuń
 3. Hahahahaha. Książka o plemnikach?! :D Koniecznie na tym popracuj! :D

  Jakub Wędrowycz najlepszy! :D <3 Bimberku by się napiło. :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak jakoś mi się napatoczył taki chory pomysł. :P

   Usuń
 4. A ja się do wydania książki nie palę. Zazdroszczę, że masz tyle pomysłów, bo u mnie właśnie to kuleje najbardziej - wyobraźnia. Jak sobie pomyślę, że miałabym od zera stworzyć fabułę czy bohaterów... brrr.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tyle tylko, że na pomysłach się kończy, a gorzej jest z ich kontynuowaniem - uda mi się coś wymyślić, albo jakiś zalążek fabuły, albo wstęp, albo jakąś jedną scenę i koniec. Dalej nie idzie. :(

   Usuń
 5. Thrillery to jest to :)
  To życzę Ci, żebyś napisał tą swoją książkę :)

  OdpowiedzUsuń