wtorek, 25 sierpnia 2015

Na ekranie Linkowanie #3

Powoli wracam do życia - nawet wczoraj udało mi się godzinkę poczytać! Wuhu, to dobry znak, bo zostało siedem dni sierpnia (licząc z dniem dzisiejszym), a jak do tej pory nie pojawiła się ani jedna recenzja na blogu... Tak, nie skończyłem jeszcze żadnej książki... Małym pocieszeniem jest to, że niektórzy też mają w sierpniu takie czytelnicze problemy - nawet Kamil z bloga Kamil Czyta Książki marudził czasem na czytelniczy kac i niemoc. :P Powoli spływa jednak na mnie coraz więcej tytułów do przeczytania a na całe szczęście czasu jest również coraz więcej - oby więc wrzesień już wrócił do normy.

Jakoś trzeba jednak zaakcentować powrót do żywych, dlatego wybrałem serię Na ekranie Linkowanie - zauważyłem, że może nie bije rekordów popularności dyskusji, jednak ma naprawdę sporo wyświetleń na tle innych postów (w tym samych recenzji - czasem statystyki mnie przerażają, LBA czy inne Book TAGi mają więcej wyświetleń niż opinie o książkach), więc chyba się seria przydaje. Co może być lżejszego niż seria linków z ciekawostkami? Dlatego też po kilkudniowej nieobecności zacznę od tego!

1. 5 sposobów na odchudzanie - parę przydatnych wskazówek bazujących na nauce, nie na magicznych dietach cud, które pozwolą na zrzucenie paru kilogramów! Nie nastawiajcie się jednak na cudowne chudnięcie po 20 kg miesięcznie - te sposoby pozwolą na BEZPIECZNE schudnięcie. Uważajcie jednak na zalokowany produkt. :)

2. ZUS zły: Nienawidzą go wszyscy, nawet jego pracownicy - co sądzą o ZUSie jego pracownicy oraz jak go widzą zwykli ludzie; przekrój od pracowników aż po przedsiębiorców.

3. Dr Stoś: na upały najlepsze sok pomidorowy i arbuz - co prawda najgorsze upały już za nami, ale synoptycy przewidują jeszcze parę gorących dni, dlatego przydać się jeszcze może parę wskazówek co pić w trakcie upałów.

4. 25 porad, które pomogą cieszyć się życiem - może i strona nie wygląda jak poradnik dla młodych osób, ale porady mogą pomóc wszystkim, niezależnie od wieku!

5. Tydzień upałów kosztuje gospodarkę Polski tyle ile kosztowałaby… nowa elektrownia o mocy 1000MW? - pamiętacie niedawne ograniczenia dostaw prądu? Okazuje się, że straty są dokładnie takie same, jak koszt budowy nowej elektrowni - lub serii nowych elektrowni ze źródeł odnawialnej energii.

6. Nie jestem hipokrytą więc pójdę na referendum - jest trochę politycznego bełkotu i małej wojenki międzypartyjnej, ale wnioski są dobrze skonstruowane i zachęta świetnie podparta logicznymi argumentami dla każdego, bez względu na to czy opowiada się za jakąś partią, czy też jest apolityczny - serdecznie polecam!

7. Dragon Ball Super - krótka recenzja nowej serii pod patronatem samego Toriyamy.

8. Jak sprawdzić, kto oglądał Twój profil na Facebooku? Lepiej poskromić ciekawość - jeśli zobaczycie gdzieś na fejsie magiczny program do sprawdzania kto odwiedził Wasz profil - zapomnijcie o nim, to podpucha. 

9. 36 blogów finansowych, które warto czytać - zbiór przydatnych i ciekawych oraz przede wszystkim sprawdzonych witryn dotyczących oszczędzania pieniędzy i ich inwestowania. Jeśli macie ochotę podreperować swój budżet bez tonięcia w pożyczkach - zapraszam!

4 komentarze:

 1. Co do Dragon Balla raczej nie chciałabym obejrzeć takiej wersji... Przecież postaci nawet nie przypominają tych, które oglądałam w dzieciństwie :(

  OdpowiedzUsuń
 2. Akira też trochę pogrzebał w charakterach i osobowościach naginając je aż nazbyt na potrzeby serii - nie wiem na ile Beerus jest postacią z filmu i na ile nad filmami Toriyama miał władzy, ale ogólnie całą seria ma się skupić na jednym z Bogów Zniszczenia i jego obserwatorze. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Jeżeli chodzi o oszczędzanie pieniedzy to link z pewnością dla mnie :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pogrzeb w takim razie nie tylko na wspominanych blogach, ale także na witrynie autora wpisu - dużo cennych rad, chociaż większość wymaga samozaparcia. :P

   Usuń