piątek, 14 sierpnia 2015

Na ekranie Linkowanie #2

W sumie aż tak wiele czasu nie minęło od pierwszego posta cyklu "Na ekranie Linkowanie", gdyż pojawił się on 24 lipca. Przyjęliście go całkiem dobrze, zarówno patrząc na komentarze jak i ilość wyświetleń, dlatego wrzucam go do regularnego-nieregularnego cyklu. :) Tak jak wspomniałem, nie będzie się on ukazywał w regularnych odstępach czasu, ale pojawiać się będzie "jak się linki uzbierają". Najczęściej między pięcioma a dziesięcioma, aby nie było ani za dużo, ani za mało oraz by nie czekać nie wiadomo ile. :)

Dzisiaj ponownie sporo informacji z dziedziny IT, zaserwowane w sposób w miarę zrozumiały dla przeciętnego czytelnika. Tak się jakoś uzbierało tego większość, ale mam nadzieję, że cokolwiek z tego się Wam przyda. Informatyka tutaj miesza się także z innymi dziedzinami, więc zapewne każdy znajdzie coś specjalnego dla siebie. Na talerzu podane zostaną również trochę teorii człowieka w kosmosie, gdzie przechowywać swoje hasła i jak zaoszczędzić na wodzie pitnej - chyba warto! :)

1. Kolejne zmiany w algorytmie wyszukiwarki Google. Przywitajcie się z Pandą 4.2 - parę słów o małych zmianach w tym, w jaki sposób Google patrzy na witryny i co prawdopodobnie zmieni się w priorytetach robotów indeksujących. Przeczytajcie, aby wiedzieć jak konstruować wpisy dla lepszych wyników wyszukiwania. ;)

2. Gotowi na małą apokalipsę. Specjaliści od nowoczesnej sztuki przetrwania - wywiado-opowieść o trudnej sztuce przetrwania w mieście czyli jak być preppersem i z czym to się je.

3. Odzyskaj kontrolę w sieci. Odcinek III: ustawienia prywatności na Facebooku - parę słów o tym, w jaki sposób nie pokazywać wszystkim ludziom całej zawartości naszego Facebooka.

4. Antypiraci prosili Google o usunięcie pirackich treści z własnych komputerów - jedna z wielu tego typu wpadek działaczy antypirackich, którzy sami siebie zgłosili jako piratów, a zrobili to w iście żenującym stylu!

5. Rewolucja w nauczaniu informatyki. Programowanie od pierwszych klas, sterowanie robotami i co jeszcze? - o tym, jak według rządu dzieciak w gimnazjum będzie musiał znać topologię sieci komputerowych, młodzież z liceum będzie w stanie rozpisać model peer2peer, a w podstawówce zacznie się lizać już języki programowania.

6. Niesamowita wizja przyszłości człowieka w kosmosie - zarezerwujcie sobie parę minut na obserwację sci-fi w najbardziej rzeczywistym z wymiarów

7. Koszty życia: Ile kosztuje woda pitna i jak na niej oszczędzać? Butelki PET, filtr wody, czy może kranówa? - jak wydać mniej i wypić więcej oraz jak zwykła woda potrafi zrujnować domowy budżet

8. Jaki menadżer haseł wybrać? Porównanie KeePass vs LastPass cz.1 - macie mnóstwo różnych haseł do przeróżnych serwisów? Wspaniale, jesteście bardziej bezpieczni niż ludzie z jednym hasłem do wszystkiego! Jednak gdzieś trzeba te hasła trzymać, a głowa bywa zawodna... Porównanie dwóch popularnych i dobrze zabezpieczonych menadżerów haseł.

1 komentarz:

  1. Przyznam, że akurat żaden z tych tematów mnie zbytnio nie zainteresował. Ale polecę mojemu narzeczonemu, on powinien coś w nich wynaleźć.

    OdpowiedzUsuń