poniedziałek, 4 czerwca 2018

Co pod pióro w czerwcu 2018?

Kolejny długi weekend się skończył - jeden dzień urlopu, a cztery dni wolnego. Co prawda przysmażyło niesamowicie i aż się nie chciało w ogóle brać za cokolwiek, ale to akurat idealne warunki do leżenia plackiem i czytania. Skorzystałem więc z tego i trochę pogoniłem samego siebie do przodu, jednak nie tak, żeby jakoś mocno to wpłynęło na same plany czytelnicze. Te bowiem będą raczej podobne ilościowo do poprzedniego miesiąca. Jak zwykle staram się nie szarżować i nie przecenić swoich możliwości. Zwłaszcza, że są to tylko plany orientacyjne - wszystko się może zmienić choćby pod koniec miesiąca!

Majowe plany prawie w pełni udało się zrealizować. Nie przeczytałem jedynie pozycji "Gliny z innej gliny", ale to akurat tylko dlatego, że jej po prostu nie posiadałem. ;) Przyszła pod koniec maja, jednak wziąłem się za "Moją europejską rodzinę", więc jakoś tak... nie wyszło. :) Jest więc to jedyna pozycja, która przechodzi na następny miesiąc, czyli ten, obecny. Zwłaszcza, że jest to egzemplarz recenzencki, jeszcze przed premierą! Ogólnie poniżej zobaczycie sporo nowości, w tym między innymi premiery czerwcowe - jeśli jesteście więc ich ciekawi, to zapraszam do śledzenia bloga! 

Jak zwykle wszystkie okładki pochodzą z serwisu Lubimy Czytać.

"Gliny z innej gliny" - Marcin Wroński
"Gliny z innej gliny" - Marcin Wroński

Zbiór opowiadań, który teoretycznie planowałem przeczytać w maju, jednak przeliczyłem się z wyliczeniem, kiedy go otrzymam. Nic straconego - w czerwcu już na pewno zapoznam się z historiami, których autorami są Marcin Wroński, Andrzej Pilipiuk, Ryszard Ćwirlej oraz Robert Ostaszewski. Cały zbiór wchodzi w skład cyklu z Komisarzem Maciejewskim, który być może kojarzą zwłaszcza mieszkańcu Lublina. :)

"Triskel. Gwardia" - Krystyna Chodorowska
"Triskel. Gwardia" - Krystyna Chodorowska

Pozycja wydawana przez Uroboros, a której premiera odbędzie się 20 czerwca 2018 roku. Autorstwa Polki, Krystyny Chodorowskiej, nominowanej do Nagrody im. Janusza A. Zajdla. Motyw superbohaterów jeszcze nie umarł, więc z chęcią zobaczę jak autorka ulepiła posąg z wielokrotnie używanej gliny. A być może okaże się, że tak naprawdę udało jej się dokopać do świeżych pokładów tego surowca i powieść będzie kompletnie nowym, niespotykanym dotąd garncem?

"Będzie bolało. Sekretny dziennik młodego lekarza" - Adam Kay
"Będzie bolało. Sekretny dziennik młodego lekarza" - Adam Kay

Tym razem Wydawnictwi Insignis i medycyna, czyli spowiedź lekarza, który przeżył to, co przeżyć musi każdy młody adept medycyny - staż. Co prawda w Wielkiej Brytanii, nie w Polsce, jednak z pewnością wiele aspektów można użyć jako wspólny mianownik służby zdrowia w wielu krajach. Szwagierka sama jest lekarzem, więc mniej więcej wiem czego mogę się spodziewać po tej książce, jednak mam nadzieję, że autorowi uda się mnie zaskoczyć.

"Tajemnica Godziny Trzynastej" - Anna Kańtoch
"Tajemnica Godziny Trzynastej" - Anna Kańtoch

Trzecia i chyba nie ostatnia - choć mam nadzieję, że na pewno nie najgorsza - część "Tajemnicy Diabelskiego Kręgu", którą miałem okazję zacząć czytać naprawdę dawno temu. Tyle czasu minęło, że nawet nie pamiętam dokładnie kiedy to się stało. Niedawno skończyłem drugą część, z pozytywnym odbiorem. Teraz więc sięgnę po kolejną, którą otrzymałem niedawno od Wydawnictwa Uroboros jako ezgemplarz recenzencki. Mam nadzieję, że okaże się co najmniej tak dobra jak poprzednie. A nie obrażę się wcale za wyeliminowanie paru minusów, które mnie trochę gryzły w poprzednich tomach. ;)

0 komentarze:

Prześlij komentarz