czwartek, 4 lutego 2021

Co pod pióro w lutym 2021?

W tamtym miesiącu bardzo mocno rozminąłem się z rzeczywistością i faktycznymi możliwościami przy moich planach… To było rzecz jasna do przewidzenia, ponieważ planowanie przeczytania trzech wymagających grubasków nie mogło się skończyć inaczej, niż przeczytaniem tylko jednego z nich. W lutym spróbuję jednak lepiej mierzyć siły na zamiary i mam nadzieję, że wyjdzie mi to o wiele lepiej. Zwłaszcza że czekać będzie na mnie kilka egzemplarzy recenzenckich, chociaż te nie powinny stanowić wielkiego wyzwania, jeśli o czas czytania chodzi.

Spróbuję tylko jednego grubaska sobie zaplanować i wypełnić go mniej wymagającymi (zarówno czasowo, jak i umysłowo) pozycjami, żeby lepiej sobie to wszystko urozmaicić. Oczywiście nie zamierzam przekraczać mojej magicznej granicy czterech tytułów – więcej nie ma sensu w moim przypadku. I tak może się to i owo pozmieniać w trakcie miesiąca, więc tylko niepotrzebne marudzenie pod nosem się pojawi w przypadku wywrócenia założeń do góry nogami.

Rzecz jasna jak zawsze wszystkie okładki pochodzą z serwisu Lubimy Czytać!

„Wojna i pokój. Tom III i IV” – Lew Tołstoj

W ogóle do niej nie podszedłem w styczniu, a wypadałoby jednak kuć żelazo, póki gorące. W grudniu przeczytałem pierwsze dwa tomy tej rosyjskiej epopei narodowej i chciałbym ją skończyć, zanim z głowy wyparują mi wydarzenia z wcześniejszego e-booka.

„Twoja światłość” – Annalie Grainger

Bladego pojęcia nie mam, czego się spodziewać po tej książce. Tak właściwie to dostałem ją jako bonusowy egzemplarz recenzencki, ale lubię czasem sięgnąć po coś zupełnie odmiennego od moich codziennych książek, a young adult się pod tę odmienność podpina.

„Zodiaki. Genokracja” – Magdalena Kucenty

To kolejny, tym razem zamówiony w pełni świadomie egzemplarz recenzencki! Z prozą, którą tworzy Magdalena Kucenty miałem na razie do czynienia tylko w „Cyberpunk Girls”, ale było to spotkanie bardzo przyjemne. Zobaczymy, jak się autorka sprawdzi w nieco dłuższej formie!

„Wezwij sokoła” – Maggie Stiefvater

Tak, wiem, same recenzenckie niemalże w tym miesiącu… Spokojnie, nadrobię audiobookami! W tym przypadku tytuł ten jest pierwszym tomem cyklu „Śniący”, wydawanego przez Wydawnictwo Uroboros. Z tego, co widzę, zapowiada się dość intrygujący świat.

Audiobooki

Wybrałem sobie też parę audiobooków, chociaż znając mnie, to tytuły zmienią się pięć razy w trakcie tygodnia… Mam jednak parę tytułów, które przykuły moją uwagę nieco bardziej niż inne, więc być może nie będzie aż tak dużych roszad. Teoretycznie jednak chciałbym zapoznać się z takimi oto książkami w lutym:

  • „8000 zimą” – Bernadette McDonald
  • „Wyborny trup” – Augustina Bazterrica
  • „Mikołaj Kopernik” – Antoni Lenkiewicz
  • „Masters of Doom” – David Kusher


0 komentarze:

Prześlij komentarz