wtorek, 27 sierpnia 2019

Drugi tom cyklu Thomasa Arnolda – „Legendy Archeonu. Nocne Słońca” – już za progiem!

Tak! Oficjalnie już można ogłaszać, że wielkimi krokami zbliża się drugi tom „Legend Archeonu”! Jego pełny tytuł to „Legendy Archeonu. Nocne Słońca”. Być może coś Wam świta ta nazwa (a mam nadzieję wręcz, że ją doskonale kojarzycie, bo warto) – Legendy Archeonu. Pierwszy tom miałem przyjemność czytać prawie rok temu. Autorem obu części jest Thomas Arnold, polski autor, który swoją przygodę zaczynał od kryminałów i thrillerów, takich jak „33 dni prawdy” czy „Tetragon”. „Legendy Archeonu. Strach Stary i Nowy” były jego pierwszą przygodą z literaturą fantastyczną, którą to przygodę postanowił kontynuować!

Już w połowie września (wstępna data premiery to dokładnie 10 września 2019 roku) w ręce czytelników trafi drugi tom, a wraz z nim możliwość dalszej eksploracji świata stworzonego przez Thomasa Arnolda. Za parę dni będziecie mogli skorzystać z możliwości zakupu książki wraz z bardzo fajnym, archeońskim kubkiem w ramach przedsprzedaży. Oczywiście poinformuję o jej starcie w moich social mediach. Dlatego zachęcam do polubienia:A oto, co będzie można w rzeczonej przedsprzedaży nabyć:
Wszystkich niezdecydowanych zapraszam do przeczytania mojej opinii o pierwszym tomie, a jako dodatek dorzucam poniżej opis fabuły drugiej części, której również patronuję (tak jak pierwszej), co możecie zobaczyć na powyższych zdjęciach.

„Po upadku Hellekina Królestwem Archeonu, do niedawna uznawanym przez wielu za centrum świata, zaczęli władać padlinożercy. Jedynie czasem płoszyła ich Śmierć, gdy przechadzała się zarastającymi drogami i zaglądała do opuszczonych chat w poszukiwaniu bytów, które postanowiły rzucić jej wyzwanie – skryć się przed zagładą, jaką horda sprowadziła na te ziemie. 
Archeończycy, którzy przeżyli czarną falę, wierzyli, że po śmierci przywódcy Venenów jego słudzy wrócą do tuneli i tam dokonają żywota. Tymczasem mroczne legiony jedynie się przegrupowały – generałowie odzyskali wolną wolę, co doprowadziło do licznych konfliktów. Rozpoczęły się walki o strefy wpływów, a głównym obiektem sporu stała się przerzedzona wojną ludność Archeonu. 
Na początku każdy pragnął jedynie przeżyć, lecz ci, którym się udało, szybko pojęli, że to śmierć jest łaską, a nie życie”.


Wszystkie grafiki pochodzą wprost od autora oraz Wydawnictwa Vectra i nie są wykonane przeze mnie.

0 komentarze:

Prześlij komentarz