środa, 8 kwietnia 2015

Liebster Blog Award #5

Cóż, mam kolejną nominację do LBA, poprzednia była gdzieś w połowie lutego i podobnie jak ta obecna trochę mi ratuje tyłek przed stagnacją. W końcu święta były - dla wielu to okres wzmożonego czytania, dla mnie raczej wzmożonej aktywności wszelkiego innego rodzaju, tylko nie czytania. 

Podobnie jak w przypadku ostatniej nominacji do LBA, miałem kilka (dokładnie sześć) dni wolnego spędzonego w rodzinnej miejscowości, przez co trochę opadłem zarówno w książkach jak i aktywności blogowej. Cieszę się więc ponownie podwójnie z nominacji, tym razem od Izy z bloga Iza Reads i poniżej przedstawiam jej pytania oraz moje odpowiedzi. Wyjątkowo nie będę nominował absolutnie nikogo, jeśli ktoś będzie odczuwał nieprzemożną potrzebę podzielenia się swoimi spostrzeżeniami na temat pytań Izy, to śmiało naskrobcie posta lub po prostu komentarz. :)

1. Ile najwięcej książek udało Ci się przeczytać w ciągu miesiąca?

Tak pi razy drzwi około dziesięciu, może kapkę mniej - czytam od praktycznie najmłodszych lat, więc ciężko mi powiedzieć czy podczas prowadzenia bloga trafił się rekord, czy też wcześniej. Myślę, że jednak więcej niż 10 sztuk w miesiącu nie ustrzeliłem...

2. Jaka jest Twoja ulubiona książka?

Mam w sumie wiele "ulubionych", ciężko mi wskazać jedną konkretną. Na pewno gdzieś w czołówce będą takie pozycje jak "Pan Lodowego Ogrodu" czy "Diuna", jak również cykl Tess Gerritsen oraz "Władca Pierścieni". Jak widać na pewno nic oryginalnego czy hipsterskiego. :)

3. Gdzie najczęściej kupujesz książki?

Zdecydowanie Allegro - nawet jeśli trafiam na sklepy znanych księgarni, to jednak tam wychodzi najtaniej. 

4. Czy jest taka książka, która cię rozczarowała?

Ciężko stwierdzić czy "rozczarowała" to dobre określenie dla "Krwi marzeń", a jeśli nie, to w grę wchodzą jedynie niecenzuralne określenie. Zostańmy może przy tym "rozczarowała", tak, to dobre słowo.

5. Czy jest książka, której nie znosisz?

Jest ich mnóstwo - romanse. :)

6. Czy czytasz książki w innych językach?

Jeśli w grę wchodzą języki programowania to tak, jeśli jedynie języki ludzkie to nie. :)

7. Co sądzisz o książkach Stephena Kinga?

Uważam, że w większości są kawałek dobrej literatury, chociaż nie dla każdego. Mimo, że uważany jest za mistrza zarówno horrorów, jak i ogólnie literatury, to jego styl pisania nie spotka się z przyklaśnięciem przez wszystkich - niektórzy się zwyczajnie nudzą przy jego opisach.

8. Jaka książka pozytywnie Cię zaskoczyła?

Zdecydowanie i nieodwołalnie "Przegląd Końca Świata: Feed" Miry Grant - nie spodziewałem się tak genialnego wykonania tak oklepanego tematu, jakim jest apokalipsa zombie. Nie spodziewałem się też tak wspaniałej książki po prostu jako powieści. Feed postawił poprzeczkę bardzo wysoko, jeśli chodzi o pozytywne zaskakiwanie mojej osoby. :)

9. Jaka książka Cię przeraziła?

W sumie żadna, chyba że liczymy "Podręcznik chorób wewnętrznych" profesora Szczeklika - przeraziła mnie objętość, zawartość, cena, a przede wszystkim fakt, że te 2 700 stron pisanych drobnym druczkiem to studenci medycyny muszą wyrecytować z pamięci nawet obudzeni o 3 nad ranem. :)

10. Jaką książkę planujesz kupić w najbliższym czasie?

Mam kilka pomysłów, nie wiem jeszcze na który się zdecyduje. Myślę nad "Śpiewem Smoka", jeśli tylko uda mi się dorwać go w interesującym mnie wydaniu, w grę wchodzi także kolejna część pięcioksięgu Sokolego Oka oraz kontynuacja cyklu "Zwiadowców" Flanagana.

11. Jaki jest Twój ulubiony film?

Nie mam ani jednego ulubionego, ani wielu ulubionych. Są filmy, które mi się podobały bardziej niż inne i chyba tyle. Ogólnie sentyment mam do wszystkiego, co wychodzi spod klapsa Tima Burtona oraz Christophera Nolana.

12 komentarzy:

 1. Czytam Czytam.. a to pytanie o Kinga! I już nie mogłam się skupić. I tak.. przyznaję, że nie każdemu musi się podobać, ale ja Kinga uwielbiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja tak samo, chociaż znam osoby, które samą twórczość doceniają i szanują, jednak same nie mogą przebrnąć przez jego książki. :P

   Usuń
 2. Ja również uwielbiam filmy Tima Burtona :) Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 3. A ja na Allegro nie kupuję w ogóle. Jakoś nie miałam nigdy okazji by tam zdobyć jakąś książkę.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja sporo tam grzebię wśród używanych i staroci, stamtąd też mam wszystkie książki kupione na kilogramy. :)

   Usuń
 4. "Feed" na chwilę obecną jest moim największym priorytetem; koniecznie muszę ją dostać. ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Gratuluję nominacji ;) Ja jak dotąd miałam tylko jedną. U mnie też jest wiele książek, które mnie pozytywnie zaskoczyły, ale przeraziły, już trochę mniej ;) Tak jakoś. Ja doceniam Kinga, ale kryminały nie są dla mnie dobre, wychowałam się raczej na ,,bajkowo kolorowym świecie" ;D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby przejść z bajkowo kolorowego świata na trochę bardziej mroczny. :P

   Usuń
 6. Musze wreszcie wziac na warsztat "Pana Lodowego Ogrodu" i wreszcie przeczytac:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zatoniesz w nim dosłownie, pochłoniesz w try miga!

   Usuń
 7. Ja za to uwielbiam Kinga i czasami ciężko mi zrozumieć, jak można nie lubić jego twórczości, chociaż wiem, że gusta czytelnicze są różne, ale sama jestem wkręcona w jego twórczość i pewnie dlatego tak ciężko mi to zrozumieć ;) Też bardzo lubię filmy Tima Burtona, bo mają genialny klimat ;)

  OdpowiedzUsuń