wtorek, 28 kwietnia 2015

Nieregularny stosik #3

Słucham? Tak, niedawno był poprzedni stosik, raptem 12 dni temu. No, może trochę za często... A czort wie kiedy będzie następny. Może być znowu za dwa tygodnie, a może dopiero za jakieś półtora miesiąca - zależy od szczęścia (w konkursach) oraz możliwości finansowych. Do tego oczywiście od promocji. Tak czy siak wspominałem w pierwszej części tego cyklu, że posty będą się pojawiać bardzo nieregularnie. :P Słowa dotrzymuję! 

Dzisiejszy stos jak na mnie jest naprawdę imponujący. Składają się na niego zarówno zakupy, jak i konkursy oraz akcja "T(r)op 10 książek", zorganizowana niedawno przez portal eKulturalni z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich. Mimo wszystko najbardziej dumny jestem z zakupu czterech części (a raczej trzech - jedna z nich składa się z dwóch tomów) "Aktów Caine'a", które dorwałem za grosze i to nowe. Żeby było śmieszniej, na paragonie widnieje firma remontowo-budowlana - chyba ktoś bardzo wziął sobie do serca pojęcie dywersyfikacji zarobków. :P Ot, taka "zabawna" ciekawostka - kto by się spodziewał.

Na tytułowym zdjęciu bloga znajduje się jedna z moich zdobyczy - wspomniane cztery tomy, które zapchały mi całkiem nieźle półkę. Ostatnią zresztą, którą spokojnie mogę zająć książkami. Trochę za wiewiórem jeszcze się zmieści, ale na oko maksymalnie cztery sztuki - potem będę miał problem. Na razie jednak cieszę się nowymi zdobyczami. Panie i panowie, przedstawiam stosik!


Prawda, że jak na mnie to całkiem duży? Łącznie 10 książek! Przynajmniej będzie co czytać. Jedną z nich już wziąłem w obroty, a obserwując ten stos możecie już się domyślać, czym będę Was zamęczał w najbliższym czasie. Cały stos składa się z następujących pozycji:

 • Brady Udall - "Samotny Poligamista" (Real za trochę ponad dyszkę)
 • Danuta Pytlak - "Babie Lato" ("T(r)op 10 książek")
 • Matthew Woodring Stover - "Bohaterowie umierają" 
 • Matthew Woodring Stover - "Ostrze Tyshalle'a" t.1
 • Matthew Woodring Stover - "Ostrze Tyshalle'a" t.2
 • Matthew Woodring Stover - "Caine Czarny Nóż"
 • Stanisław Głąbiński - "1600 Pennsylvania Avenue" (kiermasz książek za złotówkę)
 • Alistair Maclean - "Wyspa niedźwiedzia" (kiermasz książek za złotówkę)
 • Andrzej Mularczyk - "Nie ma mocnych" (kiermasz książek za złotówkę)
 • Jerzy Pietrkiewicz - "Odosobnienie" (kiermasz książek za złotówkę)


Teraz uwaga! Szok i niedowierzanie! Wszystkie cztery tomy "Aktów Caine'a" dorwałem za łączną sumę 40 zł wraz z przesyłką kurierem! Niestety nie było w ofercie "Prawa Caine'a", ale to już sobie jakoś dokupię osobno kiedyś tam. Tak się pięknie prezentują:


Jednak książki to nie wszystko, czym chciałbym się pochwalić w ramach tego stosu. W ostatnim poście stosikowym pisałem o tym, że oczekuję na kolekcjonerski plakat najnowszej powieści Jacka Dukaja "Starość aksolotla" wraz z tematyczną koszulką. Własnie wczoraj dotarł do mnie kurier, który dostarczył mi te cacka. Okazało się, że w tubie znajduje się koszulka i DWA plakaty. :) 

O, tuba
To pomarańczowe to nie taśma klejąca czy rysunek - Allegro się szarpnęło i przyczepiło materiałową tasiemkę. :) W środku takie piękności:
Boskie, prawda? Plakaty na razie będą grzecznie leżały w tubie, zamknięte i bezpieczne. Nie mam chwilowo gdzie ich powiesić i jak, a nie chcę ich traktować taśmą klejącą. Kiedyś je oprawię w jakąś antyramę czy inne ogromniaste szkło i powieszę na ścianie swojego własnego domu. :)

11 komentarzy:

 1. GITArrrA? Pozdrawiam kolegę gitarzystę;)

  Przy okazji, skupiając się na temacie przewodnim, super stos. Większość osób obraca te same tytuły, a tu proszę.. Po raz kolejna miła niespodzianka:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Basowa, się wkradła.:P U mnie to zawsze się trochę staroci trafi jeśli chodzi o książki. :D

   Usuń
 2. Odpowiedzi
  1. W porównaniu z pozostałymi stosami to od groma. Się po prostu złożyło fartownie, że trochę tego przybyło. :D

   Usuń
 3. Tyle nabytków :)
  I ta tuba. No, rewelacja :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Takich stosików nigdy dość. Wrzucaj je częściej!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli tylko będzie co wrzucać, to na pewno powrzucam. :P

   Usuń
 5. "Aktami Caine'a" muszę się kiedyś zainteresować, wyglądają ciekawie. Ostatnio na jakiejś wyprzedaży przez ręce przewinął mi się "Caine Czarny Nóż", ale jak zobaczyłem, że to trzeci tom cyklu, to go odłożyłem z powrotem do kosza. ;/

  PS Nie będę oryginalny: fajny bas. ;D

  OdpowiedzUsuń