wtorek, 10 listopada 2020

Bardzo chcę! #74 – „Operator 594” Krzysztof Puwalski

Źródło: Lubimy Czytać

Pewnie chcielibyście już nieco odpocząć od ciągłego zalewu książek okołomedycznych? To mam dobre i złe wieści! Dobre są takie, że nie przedstawiam Wam dzisiaj niczego, co jest związane mniej lub bardziej z medycyną. Złe natomiast są takie, że nie będzie to też beletrystyka… Jakoś już od dłuższego czasu bardziej się jaram ogólnie pojętym non-fiction i w swoich planach czytelniczych większy nacisk kładę na chciejki z tej właśnie kategorii. Tak więc i tym razem przedstawiam Wam nie fantastykę, nie kryminał, a literaturę faktu! Wbrew pozorom nie jest to pierwsza książka o tematyce… hmm, jakby to ująć… militarnej po prostu (?), z którą będę miał do czynienia. Jednak z pewnością jest to pierwsza polska pozycja tego typu.

Wcześniej obracałem się głównie wokół SEALS-ów, czyli sił operacji Specjalnych Marynarki Wojennej USA. Wiecie, jak wygląda szkolenie, co tak naprawdę przeżywali w trakcie wykonywania misji (rzecz jasna tylko tych odtajnionych), a nawet jak wygląda współpraca wojska z cywilnymi najemnikami. Kilkukrotnie pojawiły się nawiązania do GROM-u, jednostki wojskowej Wojsk Specjalnych, a nawiązania ta przepełnione były szacunkiem oraz pozytywnymi słowami. Czemu więc miałbym nie przeczytać książki człowieka, który przez 12 lat służył właśnie we wspomnianej, polskiej jednostce? To może być ciekawe przeżycie, tak spojrzeć oczami innego komandosa, zwłaszcza jeśli jest to polski komandos.

Spójrzcie jednak sami, jak książkę opisuje Wydawnictwo Bellona, które wypuściło „Operatora 594” we wrześniu tego roku:

„Krzysztof Puwalski – PUWAL – 22 lata w Siłach Specjalnych w tym 12 lat w GROM-ie.

Ten czas to spełnienie jego marzeń.

Historia Operatora /594/ to niezwykła przygoda człowieka z determinacją dążącego do upragnionego życiowego celu.

W książce znajdziesz przykłady ludzkiej wytrwałości, siły, pasji, pragnienia przeżycia przygody, akcji i adrenaliny, ale też wyczerpania, tęsknoty, oraz walki z samym sobą.

Dotkniesz świata jednostek specjalnych dostępnego tylko dla wybranych.

Przeczytasz o najbardziej spektakularnych akcjach bojowych w Iraku i Afganistanie, podczas których z narażeniem życia operatorzy zespołów bojowych ratowali zakładników i neutralizowali terrorystów. To akcje, które do tej pory nie wyszły poza teczki operacji oznaczonych klauzulą TAJNE.

W GROM-ie selekcja nigdy się nie kończy.

Jak wiele możesz poświęcić, aby osiągnąć swój wymarzony cel? Czy masz w sobie siłę, która umożliwi ci dokonanie niemożliwego?

Pamiętaj, że wszystko, czego pragniesz jest po drugiej stronie strachu”.


0 komentarze:

Prześlij komentarz