niedziela, 4 marca 2018

Co pod pióro w marcu 2018?

Luty minął błyskawicznie, choćby z powodu jego długości. W końcu 2018 nie jest rokiem przestępnym, więc do przeżycia mieliśmy tylko 28 dni! To dobra wiadomość z ekonomicznego punktu widzenia, bo do końca wypłaty zostało dużo mniej dni! :) Mam nadzieję jednak, że każdemu ten drugi miesiąc nowego roku minął tak dobrze jak mi. Zarówno pod kątem "książkowym", jak również takim zwykłym, osobistym. Mi się bowiem luty udał i to bardzo, zwłaszcza, że moje plany czytelnicze nawet wyszły w miarę dobrze. :)

Planowałem cztery książki przeczytać w lutym, zgodnie z postem "Co pod pióro w lutym 2018" i oczywiście ten plan udało się zrealizować. No, powiedzmy. "Zakon Achawy" okazał się bowiem być papierową tragedią, której nie byłem w stanie przeczytać. Oczywiście w miejsce tego tytuły wpadły inne, a ostatecznie udało mi się przeczytać 7 pozycji, czyli całkiem przyjemnie! Ponownie jednak zaplanuję sobie tylko cztery pozycje, żeby przypadkiem nie przesadzić.

Nie przedłużam więc bardziej swoimi wypocinami, tylko przechodzę bezpośrednio do tego, cóż możecie znaleźć w zbliżającym się miesiącu na moim blogu! 

"Studnia wstąpienia" - Brandon Sanderson
"Studnia wstąpienia" - Brandon Sanderson

Tak, co najmniej jedna książka Brandona Sandersona miesięcznie. Chyba wpadłem jak śliwka w kompot, bo mimo pewnych negatywnych uwag do "Z mgły zrodzonego", to jednak całe "Ostatnie Imperium" zapowiada się naprawdę pysznie. Kontynuacja przygód Vin oceniana jest wyżej niż pierwszy tom, więc liczę na świetną zabawę.
"Gra Geralda" - Stephen King
"Gra Geralda" - Stephen King

Poprzedni miesiąc upłynął pod znakiem fantastyki, więc wypadałoby jednak urozmaicić sobie nieco życie za pomocą Kinga - którego książek mam jeszcze sporo do nadrobienia. Nie ma żadnego konkretnego powodu, dla którego wybrałem akurat "Grę Geralda". Po prostu jest kolejne w kolekcji. :) Zobaczymy więc jak mi się spodoba - nie omieszkam się podzielić wrażeniami!
"Druga rzeczywistość" - Andrzej Mathiasz
"Druga rzeczywistość" - Andrzej Mathiasz

Sensacja z wątkiem AI w tle? To brzmi intrygująco. Właśnie dlatego skusiłem się na egzemplarz recenzencki, kiedy autor książki - Andrzej Mathiasz - mi go zaproponował. Znacie ten scenariusz - powstaje wirus, wymyka się spod kontroli i świat staje na krawędzi zagłady. A co, jeśli tym razem jest to wirus komputerowy? Jako człowiek zawodowo związany ściśle z branżą IT nie mogę obok takiej pozycji przejść obojętnie. :)
"Wędrowiec" - Suren Cormudian
"Wędrowiec" - Suren Cormudian

Najnowsza powieść z Uniwersum Metro 2033 - najnowsza oczywiście w Polsce. Zagłębiam się powoli w klimaty moskiewskiego metra, które - co muszę przyznać - bardzo przypadło mi do gustu. Mam jednak nadzieję, że pozostanie ono jedynie fikcją literacką. Jako książki bowiem to doskonała rozrywka, której mimo wszystko wolałbym nie praktykować chyba w rzeczywistości. :)

NIESPODZIANKA

Tak, tym razem zaryzykuję i wrzucę pięć pozycji! Na pewno bowiem możecie się spodziewać czegoś dodatkowego, recenzenckiego! Co prawda mam pewne obawy czy w tym miesiącu uda mi się aby na pewno wszystkie książki z powyższej listy przeczytać, ale liczba powinna się zgadzać. Co najmniej zgadzać. ;)Wszystkie okładki pochodzą z serwisu Lubimy Czytać.

0 komentarze:

Prześlij komentarz